• Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • RSS
 • Mapa strony
Lakiernik

Zespół Innoptus Solar Team prezentuje samochód solarny pokryty lakierami Cromax

Zespół Innoptus Solar Team prezentuje samochód solarny pokryty lakierami Cromax

Innowacyjna technologia firmy Axalta wspiera zrównoważony rozwój aerodynamicznego samochodu solarnego

 

Infinite, samochód zasilany energią słoneczną, zaprojektowany i skonstruowany przez zespół studentów inżynierii z belgijskiego Uniwersytetu Katolickiego w Leuven, został oficjalnie zaprezentowany 14 lipca 2023 r. Pojazd, polakierowany w Centrum Szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii, weźmie udział w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge w Australii, w kategorii Challenger Class. Zawody odbędą się w dniach 22 – 29 października 2023 r. Będą to pierwsze wyścigi World Solar Challenge od 2019 r.

 

Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax®, marki lakierów renowacyjnych klasy premium firmy Axalta. Innowacyjny system Ultra Performance Energy wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię – Fast Cure Low Energy. Technologia ta znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość naprawy. To jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C. Członkowie zespołu Innoptus Solar Team współpracowali z doradcami technicznymi Axalta wykonując zadania przygotowawcze, takie jak szlifowanie, maskowanie czy oczyszczanie podłoża, a także prawidłowe umieszczenie wszystkich logo.

 

Koen Silverans, Axalta Refinish Academy Manager, w Mechelen, mówi: „Za każdym razem, gdy gościmy studentów w naszym centrum, myślą oni bardziej przyszłościowo. W tym roku można śmiało powiedzieć, że zespół i ich pojazd Infinite są uosobieniem innowacyjności, zrównoważonego rozwoju i oszczędności energii – wartości, które z nimi dzielimy. Prezentacja samochodu odbyła się w nowoczesnym budynku portowym Havenhuis. Budynek, zaprojektowany przez Zahę Hadid, symbolizuje dynamiczny, niezawodny, ambitny i innowacyjny charakter Portu w Antwerpii – doskonale wpasowując się w wartości wyznawane przez Innoptus Solar Team i firmę Axalta.”

 

Pauline Vanvuchelen, Business Relations w Innoptus Solar Team, mówi: „Axalta jest naszym partnerem już od 2015 roku, a nasza współpraca oparta jest na innowacyjnych rozwiązaniach, pasji oraz pracy zespołowej. Dlatego byliśmy pewni, że Axalta poradzi sobie z naszym najbardziej aerodynamicznym pojazdem. Eksperci Axalta są niezwykle zdolni, a ich wiedza i wkład są nieocenione w tworzeniu samochodu, który nie tylko wygląda niesamowicie, ale też sprawia, że zrównoważony transport osobisty staje się rzeczywistością. Infinite jest pretendentem do obrony tytułu mistrza świata 2019”.

SolarTeam-driekwart-vin-006

 

Istotne znaczenie ma masa pojazdu, powłoka lakiernicza nie jest tu wyjątkiem. Im mniej użytych produktów lakierniczych, tym lżejszy samochód, a co za tym idzie łatwiej może osiągnąć swój pełny potencjał prędkości. Barwy Infinite to kolory głównego sponsora, firmy Innoptus – biały, granatowy, jasnoniebieski i zielony. Na samochodzie można zobaczyć złożony wzór składający się z linii i przejść kolorów – od ciemnego do jasnoniebieskiego. Znaki logo na nosie pojazdu zostały wykonane aerografem, a do pozostałych wykorzystano kalkomanie i naklejki. Trzy warstwy lakieru bezbarwnego z pigmentem Xyrallic stworzyły idealnie gładkie, aerodynamiczne i lśniące wykończenie.

 

Więcej informacji na temat wspólpracy Axalta, Cromax i Innoptus Solar Team można znaleźć na stronie www.axalta.com/eu/formula-student.

 

Bądź na bieżąco z postępami Innoptus Solar Team na www.facebook.com/solarteam.be lub odwiedź strone www.solarteam.be.

Zobacz również
 • Axalta wyłącznym dostawcą ColorSystem dla BMW Group w regionie EMEA

  Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), wiodący globalny producent lakierów ciekłych i proszkowych, została wyłącznym dostawcą dla systemu ColorSystem Grupy BMW, który jest aktualnie stosowany w 15 krajach europejskich i RPA. Umowa obejmuje sieć 730 serwisów …

  Axalta wyłącznym dostawcą ColorSystem dla BMW Group w regionie EMEA
 • AkzoNobel osiąga solidne wyniki za cały rok 2023, zaś IV kwartał potwierdza pozytywną dynamikę wzrostu marży i delewarowania, które będą kontynuowane w 2024 r.

  Akzo Nobel N.V publikuje wyniki za IV kwartał i cały rok 2023 Najważniejsze informacje Q4 2023 (w porównaniu z Q4 2022) • Przychody w walutach stałych wzrosły o 4% dzięki wyższym wolumenom i cenom (raportowane …

  AkzoNobel osiąga solidne wyniki za cały rok 2023, zaś IV kwartał potwierdza pozytywną dynamikę wzrostu marży i delewarowania, które będą kontynuowane w 2024 r.
 • Axalta ogłasza Samochodowy Kolor Roku 2024 – Starry Night

  Dynamiczny odcień przywołuje na myśl głębię wszechświata i iluminacje kosmosu.Tegoroczna odsłona zaznacza dekadę od wprowadzenia przez firmę Axalta pierwszego Samochodowego Koloru Roku.  Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, ogłosiła …

  Axalta ogłasza Samochodowy Kolor Roku 2024 – Starry Night
 • TROTON laureatem Gazel Biznesu

  Firma TROTON pochwaliła się kolejnym wyróżnieniem. Tym razem firma ta znalazła się wśród Gazel Biznesu , czyli gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Gazele Biznesu to realizowany wspólnie przez dziewięć dzienników …

  TROTON laureatem Gazel Biznesu
 • Przygody z samochodem

  Samochód dawno przestał być obiektem kultu czy wyznacznikiem statusu właściciela, jest przedmiotem użytkowym, i ma być sprawny. Ale to nie oznacza, iż samochód nie budzi emocji właścicielek i właścicieli. Opowieść o przygodach z tym Chevroletem …

  Przygody z samochodem

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x