• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

TTM 2022 i Retro Moto Show w Poznaniu

TTM 2022 i Retro Moto Show w Poznaniu

Wiosną tego roku odbyły się w Poznaniu Targi Techniki Motoryzacyjnej. Jest to impreza  przeznaczona dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych, stacji obsługi i kontroli pojazdów, myjni samochodowych, rzeczoznawców i diagnostów, sklepów i hurtowni części i wyposażenia warsztatów, komisów i wypożyczalni, zarządców flot pojazdów, firm transportowych i wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują specjalistycznego sprzętu z zakresu techniki motoryzacyjnej. W tegorocznej edycji tej ważnej imprezy wzięło udział ponad 300 wystawców z Polski i zagranicy. Liczba zwiedzających sięgnęła prawie 20000 osób.

ponad-300-wystawcow

Pomimo kryzysu popandemicznego oraz wybuchu wojny na Ukrainie była to udana edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej, chociaż mniej okazała niż poprzednie. Wystawcy zaprezentowali na swoich stoiskach około 300 nowości i 70 akcji promocyjnych dotyczących oferowanych przez nich produktów i usług. Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowały dodatkowo kilkanaście imprez towarzyszących w postaci różnego rodzaju warsztatów, konferencji oraz konkursów. Targi Techniki Motoryzacyjnej od wielu lat współorganizuje Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej (STM). Do zobaczenia w 2024 roku!

312361992_497920752352621_5968598851872415821_n-2

Jesień to okres sprzyjający nostalgii. Prawdopodobnie z tego powodu w tym właśnie czasie odbywają się co roku targi Retro Motor Show. W tym roku również największe perły klasycznej motoryzacji kolejny raz zawitały do Poznania. To była wyjątkowa okazja dla miłośników klasyków by spotkać się i w niezwykłych okolicznościach świętować finał sezonu 2022. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bo przez 3 dni targi odwiedziło aż 29.733 osób.

20220409_153333-2

 

W okresie trwania imprezy Międzynarodowe Targi Poznańskie stały się centrum zabytkowych pojazdów, przyciągając uwagę wszystkich miłośników klasyki, którzy mogli podziwiać modele pochodzące z najróżniejszych epok i zakątków Polski, jak i świata.

20220409_142605

 

Zaprezentowało się niemal 200 wystawców na 35.000 m2 na czele z Automobilklubem Wielkopolskim, Automobilklubem Bytowskim, Klubem Zabytkowych Mercedesów, Classic Volvo Club, Giełdą Klasyków, czy Muzeum Wena, przygotowali zapierającą dech w piersiach ekspozycję. Wisienką na torcie i rewelacyjnym uzupełnieniem była obecność indywidualnych kolekcjonerów, którzy zaprezentowali krywane w garażach samochody i motocykle, często mające blisko 100 lat. Tegoroczna ekspozycja liczyła ponad 880 pojazdów!

20220409_152039-2

 

Najstarszym pojazdem, jaki został zaprezentowany był Renault AX z 1906 roku, posiadające w 75% oryginalne części. Niewątpliwą atrakcją była też wystawa Porsche Club Poland – zaprezentowali ikonę segmentu grand tourismo, model Porsche 928. Wiele emocji wzbudzał też Armstronga Siddley z 1927 roku – to prawdopodobnie jedyny egzemplarz w Polsce. Nie sposób było przejść obojętnie obok BMW Isetty 1955 roku od Giełdy Klasyków, która przyciągała spojrzenia zwiedzających swoim nietypowym wyglądem. Citroen Oldtimer Club Polska zaprezentował jedyną w Polsce przedwojenną taksówkę – Citroën AC4 z 1930 roku. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się Maserati Quattroporte z 1981 roku.

(mat: red., MTP)

Zdjęcia: Karoseria.eu

Zobacz również
  • AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze, kontynuując wprowadzanie skutecznych innowacji

    AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy. Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe …

    AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze, kontynuując wprowadzanie skutecznych innowacji
  • Zrównoważony rozwój: od modnego słowa do transformacyjnego modelu biznesowego

    Zrównoważony rozwój był kiedyś modnym hasłem, które pojawiało się w raportach rocznych i dawało akcjonariuszom poczucie, że firma, w której mają udziały, robi coś pozytywnego. Zrównoważony rozwój nie zawsze był zgodny ze strategią firmy; raczej …

    Zrównoważony rozwój: od modnego słowa do transformacyjnego modelu biznesowego
  • Troton zaprosił Marcina z Lasu na spotkanie z uczniami

    Na zaproszenie firmy Troton do Gościna przyjechał Marcin Kostrzyński, dziennikarz, leśnik i operator kamery, doskonale znany miłośnikom przyrody jako Marcin z Lasu. Spotkał się z uczniami klas 1-8 Zespołu Szkół w Gościnie. Zabrał ich w …

    Troton zaprosił Marcina z Lasu na spotkanie z uczniami
  • Ferrari, Aston Martin i składak Wigry – Sławomir Gołąb swój biznes stworzył od zera i robi to co kocha

    – Wolę mieć cel i go realizować niż marzyć – mówi Sławomir Gołąb, właściciel Serwisu Blacharsko – Lakierniczego AACOLOR w Myślenicach. Firma powstała w 2020 roku. Widok Astona Martina, Maserati, Maclarena czy Porsche czekających tu …

    Ferrari, Aston Martin i składak Wigry – Sławomir Gołąb swój biznes stworzył od zera i robi to co kocha
  • Brązowy medal EcoVadis dla firmy TROTON

    Troton został uhonorowany kolejnym wyróżnieniem . Tym razem firma została nagrodzona brązowym medalem EcoVadis za zaangażowanie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. EcoVadis jest agencją/firmą ratingową oceniającą działania i praktyki dostawców w zakresie …

    Brązowy medal EcoVadis dla firmy TROTON

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x