AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy.
Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe laboratorium polimerów, które będzie opracowywać innowacyjne technologie żywic dla wszystkich biznesów firmy.
Całkowita wartość inwestycji w zakładzie w Sassenheim – największym światowym centrum badawczo-rozwojowym AkzoNobel – wynosi około 8 milionów euro. W obiekcie pracują już największe w Europie zespoły badawczo-rozwojowe firmy, zajmujące się farbami dekoracyjnymi oraz powłokami motoryzacyjnymi i specjalnymi. Dodanie dwóch nowych laboratoriów pomoże firmie w dalszym budowaniu swojej światowej reputacji dzięki pionierskiemu rozwojowi produktów, koncentrującemu się na dostarczaniu kreatywnych rozwiązań dla klientów.
„Utworzenie nowego laboratorium farb proszkowych umożliwi nam przeprowadzenie podstawowych badań niezbędnych do dalszego skutecznego wprowadzania innowacji, jak i bardziej zrównoważonych produktów na rynek” – wyjaśnia Roger Jakeman, dyrektor ds. technologii w AkzoNobel.
„Opracowując nowe technologie na przyszłość, odblokujemy więcej możliwości dla klientów
i zastosowań, jednocześnie obsługując wiele opcji, w tym utwardzanie w niskiej temperaturze. To jeszcze bardziej zwiększy naszą zdolność do ograniczania emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości”.
Niedawno otwarte laboratorium polimerów – część organizacji badawczej firmy – pomieści
15 naukowców. Skoncentruje się ono głównie na rozwoju bardziej zrównoważonych technologii polimerowych i nowych powłok, aby wesprzeć realizację ambicji AkzoNobel, w zakresie zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości do roku 2030.
„Działalność farby lub powłoki zależy w dużej mierze od konstrukcji zastosowanych żywic” – kontynuuje Jakeman. „Stanowią one istotny składnik procesu produkcyjnego. Nowe laboratorium będzie zatem odgrywać ważną rolę w zwiększaniu możliwości firmy i wzmacnianiu naszej, wiodącej
w branży, wiedzy specjalistycznej”. Carla Breuer, burmistrz Teylingen, gminy, w której znajduje się Sassenheim, dodaje zaś: „Inwestycja AkzoNobel w te dwa nowe laboratoria badawcze pokazuje zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój produktów w naszym regionie i w Holandii. Jesteśmy dumni, że ta inicjatywa nabiera kształtu w naszej gminie.”
AkzoNobel zatrudnia na całym świecie około 3000 specjalistów ds. badań i rozwoju w 70 laboratoriach, a w ciągu ostatnich pięciu lat na badania i rozwój wydano ponad 1,25 miliarda euro.
Polska Izba Motoryzacji pragnie wyróżnić najlepsze obiekty blacharsko-lakiernicze działające: w sieci autoryzowanych dealerów, innych sieciach lub działających samodzielnie. Celem konkursu jest nagrodzenie serwisów za rozwój i innowacyjność przedsiębiorstwa, nowoczesność wyposażenia i wdrożone nowe rozwiązania technologiczne, …
Od jakiegoś czasu dostrzec można w orzecznictwie sądów powszechnych w sprawach roszczeń serwisów naprawczych z umów Autocasco przeciwko Towarzystwom Ubezpieczeń wnikliwą analizę zapisów OWU AC. Być może spowodowane to zostało lawiną spraw przeciwko bankom o …
Celem projektu jest pozyskanie nowych pracowników lakierni poprzez proces kształcenia lub doszkalania oraz promowanie zawodu lakiernik samochodowy wśród młodzieży. Autorski program marki Sikkens został przygotowany przez specjalistów z działu technicznego AkzoNobel i wsparciu partnerów biznesowych, a jego założenia obejmują część teoretyczną oraz praktyczną. …
Automechanika Frankfurt, uznawana za wiodącą międzynarodową wystawę branży motoryzacyjnej, ponownie zgromadziła dziesiątki tysięcy osób, potwierdzając swoją renomę i zasięg. Na ogromnej powierzchni 320 000 m², rozlokowanej na 26 poziomach hal wystawienniczych, swoje produkty i usługi …
– Axalta Coating Systems Poland, jeden z największych na świecie producentów lakierów ciekłych i proszkowych, otrzymała w tym roku Złoty Laur Klienta i tytuł Lidera XX-lecia w jubileuszowym plebiscycie Złoty Laur Konsumenta/Laur Klienta. To wyraz …
W przyszłym roku firma PHU Auto Piotra Jaworowskiego z Konstantynowa Łódzkiego, będzie świętować 30 – lecie istnienia. Jednak początki jego aktywności w branży sięgają jeszcze końca lat 80-tych. – Kiedyś sprzedawał ten kto miał, a …
. O tym, że amerykańska motoryzacja była z innej planety niż europejska, wiedzą wszyscy, którzy choć trochę samochodami się interesują. O ile globalne modele światowych producentów samochodów wypchnęły z dróg krążowniki szos, to amerykańska …
– Wolę mieć cel i go realizować niż marzyć – mówi Sławomir Gołąb, właściciel Serwisu Blacharsko – Lakierniczego AACOLOR w Myślenicach. Firma powstała w 2020 roku. Widok Astona Martina, Maserati, Maclarena czy Porsche czekających tu …
Szymon Orzeszko, który od dwudziestu lat maluje aerografem po raz kolejny dzieli się z nami swoją wiedzą, tym razem opowiada jak malował motocykl, którego głównym tematem przewodnim była osoba generała Witolda Urbanowicza dowódcy dywizjonu 303 …