• Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • RSS
 • Mapa strony
Lakiernik

AkzoNobel Powder Coatings współpracuje z coatingAI, aby odkrywać nowe granice w zakresie zrównoważonego rozwoju

AkzoNobel Powder Coatings współpracuje z coatingAI, aby odkrywać nowe granice w zakresie zrównoważonego rozwoju

Rewolucyjne oprogramowanie, opracowane wspólnie przez dział farb proszkowych AkzoNobel
i coatingAI, wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc klientom usprawnić proces aplikacji
i zmniejszyć ich ślad węglowy.

Pierwsza w branży technologia o nazwie Flightpath optymalizuje ustawienia sprzętu w celu zmniejszenia liczby defektów i nadmiernego natryskiwania oraz zmniejszenia zużycia proszku – pomagając tym samym obniżyć koszty, uniknąć przeróbek oraz zaoszczędzić czas i energię.

Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji jest rozwijane od dwóch lat, a umowa na wyłączność została właśnie podpisana przez obie strony – które połączyły siły po tym, jak po raz pierwszy skrzyżowały się ich ścieżki podczas wyzwania start-upowego AkzoNobel Paint the Future w 2021 roku.

Rewolucyjne oprogramowanie, opracowane wspólnie przez dział farb proszkowych AkzoNobel i coatingAI, wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc klientom usprawnić proces aplikacjii zmniejszyć ich ślad węglowy.

Pierwsza w branży technologia o nazwie Flightpath optymalizuje ustawienia sprzętu w celu zmniejszenia liczby defektów i nadmiernego natryskiwania oraz zmniejszenia zużycia proszku – pomagając tym samym obniżyć koszty, uniknąć przeróbek oraz zaoszczędzić czas i energię.

Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji jest rozwijane od dwóch lat, a umowa na wyłączność została właśnie podpisana przez obie strony – które połączyły siły po tym, jak po raz pierwszy skrzyżowały się ich ścieżki podczas wyzwania start-upowego AkzoNobel Paint the Future w 2021 roku. bardziej zrównoważonego rozwoju w ich działalności, a to znacznie poprawi naszą zdolność do pomagania im w osiąganiu lepszych wyników – jednocześnie przyczyniając się do realizacji naszych własnych ambicji, czyli zmniejszenia o połowę emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości do 2030 roku”.

Marlon Boldrini, dyrektor generalny coatingAI, dodaje: „Współpraca z AkzoNobel pomogła przyspieszyć realizację naszej wizji od pierwszego dnia. Nasze rozwiązanie, zbudowane w oparciu o moc sztucznej inteligencji i wiedzę techniczną AkzoNobel, nie tylko zwiększy wydajność dla ich klientów, ale także przyczyni się do bardziej zrównoważonego rozwoju w branży farb proszkowych”.

Oprogramowanie umożliwia klientom optymalizację ustawień sprzętu, takich jak ruch pistoletu, i uzyskanie bardziej jednolitego, spójnego pokrycia z mniejszą liczbą wad – wszystko dzięki rekomendacjom opartym na sztucznej inteligencji. Oprogramowanie nie wymaga skomplikowanej integracji, a wraz ze zmieniającymi się warunkami stale dostosowuje zalecane parametry.

„Współpraca ze start-upem, takim jak coatingAI, który przesuwa granice, aby przekształcić branżę farb, oznacza, że możemy przyspieszyć naszą własną rewolucję w zakresie proszków i świadczyć usługi jak żadne inne”, dodaje Maassen van den Brink. „To najnowszy przykład tego, jak nieustannie wprowadzamy innowacje i szukamy nowych sposobów, aby oferować klientom najbardziej postępowe i zrównoważone rozwiązania”.

Na początku tego roku dział farb proszkowych firmy jako pierwszy w branży uruchomił ogólnodostępny kalkulator oszczędności energii online dla wszystkich użytkowników farb proszkowych. Pomaga klientom lepiej zrozumieć, w jaki sposób nawet wprowadzenie niewielkich zmian w procesie powlekania może mieć duży wpływ na zwiększenie efektywności energetycznej.

O firmie AkzoNobel

Dostarczamy zrównoważone i innowacyj

Zobacz również
 • Axalta wyłącznym dostawcą ColorSystem dla BMW Group w regionie EMEA

  Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), wiodący globalny producent lakierów ciekłych i proszkowych, została wyłącznym dostawcą dla systemu ColorSystem Grupy BMW, który jest aktualnie stosowany w 15 krajach europejskich i RPA. Umowa obejmuje sieć 730 serwisów …

  Axalta wyłącznym dostawcą ColorSystem dla BMW Group w regionie EMEA
 • AkzoNobel osiąga solidne wyniki za cały rok 2023, zaś IV kwartał potwierdza pozytywną dynamikę wzrostu marży i delewarowania, które będą kontynuowane w 2024 r.

  Akzo Nobel N.V publikuje wyniki za IV kwartał i cały rok 2023 Najważniejsze informacje Q4 2023 (w porównaniu z Q4 2022) • Przychody w walutach stałych wzrosły o 4% dzięki wyższym wolumenom i cenom (raportowane …

  AkzoNobel osiąga solidne wyniki za cały rok 2023, zaś IV kwartał potwierdza pozytywną dynamikę wzrostu marży i delewarowania, które będą kontynuowane w 2024 r.
 • Axalta ogłasza Samochodowy Kolor Roku 2024 – Starry Night

  Dynamiczny odcień przywołuje na myśl głębię wszechświata i iluminacje kosmosu.Tegoroczna odsłona zaznacza dekadę od wprowadzenia przez firmę Axalta pierwszego Samochodowego Koloru Roku.  Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, ogłosiła …

  Axalta ogłasza Samochodowy Kolor Roku 2024 – Starry Night
 • TROTON laureatem Gazel Biznesu

  Firma TROTON pochwaliła się kolejnym wyróżnieniem. Tym razem firma ta znalazła się wśród Gazel Biznesu , czyli gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Gazele Biznesu to realizowany wspólnie przez dziewięć dzienników …

  TROTON laureatem Gazel Biznesu
 • Przygody z samochodem

  Samochód dawno przestał być obiektem kultu czy wyznacznikiem statusu właściciela, jest przedmiotem użytkowym, i ma być sprawny. Ale to nie oznacza, iż samochód nie budzi emocji właścicielek i właścicieli. Opowieść o przygodach z tym Chevroletem …

  Przygody z samochodem

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x