• Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • RSS
 • Mapa strony
Lakiernik

Axalta gratuluje wygranej Innoptus Solar Team w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge 2023

Axalta gratuluje wygranej Innoptus Solar Team w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge 2023

Axalta, wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, gratuluje zespołowi Innoptus Solar Team z Uniwersytetu w Leuven w Belgii, obrony tytułu mistrza świata w klasie Project Challenger, w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge.

Wyścig, zorganizowany pierwszy raz po przerwie od 2019 roku, zakończył się w nadmorskim mieście Adelaide, w Australii Południowej. Samochód solarny Infinite podróżował z Darwin pokonując dystans o długości 3021 km. Pojazd przekroczył linię mety 26 października 2023 roku o godzinie 10:44 czasu australijskiego.

Podczas projektowania i konstrukcji jednomiejscowego pojazdu zasilanego energią słoneczną, studenci z belgijskiego uniwersytetu wykazali się niezwyklą pomysłowością w zakresie inżynierii i innowacji. Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax®, marki lakierów renowacyjnych Axalta.

Olaf Adamek, Axalta Refinish Brand Manager na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, mówi: „Gratulujemy całemu zespołowi tego imponującego osiągnięcia. To zaszczyt po raz kolejny uczestniczyć w podróży zespołu i zobaczyć, że ciężka praca się opłaciła”.

Zwycięska podróż Infinite trwała 34 godziny, 4 minuty i 41 sekund, czyli o 48 minut krócej niż w 2019 roku. Jadąc ze średnią prędkością 88,2 km/h, pojazd przekroczył linię mety w Adelajdzie z 20-minutową przewagą.

Samochód solarny został polakierowany w światowej klasy centrum szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii, przy użyciu produktów z innowacyjnego systemu Ultra Performance Energy. Linia produktów wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię – Fast Cure Low Energy, która znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość powłoki. Ultra Performance Energy to jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C, co doskonale wpisuje się w cele zespołu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ultra Performance Energy doskonale spisał się podczas wyścigu, wytrzymując ekstremalne upały i trudne warunki na trasie.

Pierwszy wyścig Bridgestone World Solar Challenge odbył się w 1987 roku. Trasa o długości

3021 km obejmuje dziewięć obowiązkowych punktów kontrolnych, w których zespoły zatrzymują się i wykonują podstawowe czynności konserwacyjne. Uczestnicy pokonują dystans każdego dnia do godziny 17:00, a następnie rozbijają obóz na pustyni, gdziekolwiek się znajdują.

Więcej informacji na temat zespołu Innoptus Solar Team i jego samochodu, Infinite, można znaleźć na stronie www.solarteam.be.

Informacje na temat współpracy między firmą Axalta, marką Cromax i zespołem Innoptus Solar Team znajdują się na stronie: www.axalta.com/eu/formula-student.

Więcej informacji o Bridgestone World Solar Challenge widnieje na stronie: www.worldsolarchallenge.org.

Zobacz również
 • Auto – Dubnicki: rodzinna, koszalińska firma w rękach drugiego pokolenia

  Koszalińska firma Auto – Dubnicki, to rodzinny biznes, którego początki sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku. Teraz o jej rozwój dba kolejne pokolenie, a oferta daleko wykracza poza plany, które kiedyś kreślili założyciele. Pierwszy warsztat blacharsko …

  Auto – Dubnicki: rodzinna, koszalińska firma w rękach drugiego pokolenia
 • Pierwszy na świecie ośrodek testowania łopat turbinowych

  Firma AkzoNobel w zakładzie w Felling w Wielkiej Brytanii otworzyła niedawno ośrodek testowania łopat turbin wiatrowych. Jest on w stanie przeprowadzać symulacje z prędkością o połowę mniejszą od prędkości dźwięku. Wielomilionowa inwestycja wesprze rozwój międzynarodowej® …

  Pierwszy na świecie ośrodek testowania łopat turbinowych
 • Podsumowanie I Konferencji Bezpieczeństwa Napraw Pojazdów

  Zorganizowana w dniach 4-5 czerwca 2024 roku przez Katedrę Eksploatacji Maszyn i Transportu Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich i oraz Instytut Technologii Karoserii konferencja wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno wśród przedstawicieli …

  Podsumowanie I Konferencji Bezpieczeństwa Napraw Pojazdów
 • Szkolenie dla dealerów

  Herkules Auto-Technika rozwija sieć dystrybucji systemów HERKULES TRUCK na całym świecie. W maju odbyło się szkolenie technologiczne zorganizowane dla jednego z europejskich sprzedawców urządzeń do napraw pojazdów użytkowych. Zakres współpracy obejmuje prowadzenie inwestycji związanych z …

  Szkolenie dla dealerów
 • Polski Związek Producentów Farb i Klejów wybrał nowy Zarząd

  Podczas Walnego Zgromadzenia Członków, które odbyło się 6 czerwca 2024 roku w Hotelu Marriott w Warszawie został wybrany nowy Zarząd Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów (PZPFiK). Uczestnicy wydarzenia wzięli również udział w debacie z …

  Polski Związek Producentów Farb i Klejów wybrał nowy Zarząd

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x