• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

Kolejne Retro Motor Show za nami

Kolejne Retro Motor Show za nami

Tegoroczna edycja ugruntowała poznańskie wydarzenie jako największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Na rekordowej powierzchni – w 5 halach na niemal 35 000 m2 – znalazło się 948 pojazdów. Zobaczyło je 26 742 zwiedzających.

W ostatni dzień Retro Motor Show nie zabrakło oczywiście doskonałej muzyki. O oprawę muzyczną dbał wspaniały Retro Hobby Band. Posłuchać można było także o Rajdzie Budapeszt – Bamako Citroenem BX-em oraz kolekcji Macieja Pedy. O Rajdzie Dakar opowiedział Max Staniszewski, a Mateusz Świątkowski o zlotach #klasykiempomieście.

Redakcję Lakiernika najbardziej jednak zainteresowały pokazy technologii napraw karoserii zaprezentowane między innymi na stoiskach NOVOLU, IWATY oraz HERKULESA AUTO-TECHNIKI.

img_7228

Retro Motor Show 2024 Awards

Wyłonieni zostali laureaci Retro Motor Show 2024 Awards. Kapituła w składzie: Agata Ślepowrońska – Dyrektorka Polskiego Konkursu Elegancji Pałac Rozalin; Tomasz Skrzeliński – Rzeczoznawca Samochodowy; Mateusz Świątkowski – WTC Watch This Car; Adam Piotrowski – Giełda Klasyków oraz Zespół Retro Motor Show przyznała nagrody w następujących kategoriach:

  • Aranżacja Roku – Kaliński Układy Wydechowe za aranżację stoiska

  • Najlepszy Youngtimer – Ferrari 348 TS – fabrycznie nowy, nigdy nie zarejestrowany, o przebiegu mniej niż 1000 km

  • Najlepszy Oldtimer – Benz z 1914 r.

  • Oryginalny stan zachowania – Salmson S4C Faux-Cabriolet

  • Wyjątkowy klimat – odJAZZdowe auta

  • Najlepszy Polski Pojazd – Mikrus MR 300 Kabriolet

  • Najlepszy jednoślad – Sokół 1000

  • Nagroda specjalna – Klub Zabytkowych Mercedesów Polska

  • Wyróżnienie – Automobilklub Wielkopolski-Komisja Pojazdów Zabytkowych, za ekspozycję NSU

  • Nagroda – Muzeum Motoryzacyjne Wena w Oławie za przybycie na targi pomimo ewakuacji związanej z powodzią

  • Najlepsze stoisko – Klub Syren i Warszaw za odwzorowanie PRL-owskiego baru mlecznego

  • Najlepszy pojazd – Lamborghini Diablo, Iso Rivolta oraz Audi Quatro Sport

Retro Motor Show Awards to prestiżowa nagroda przyznawana za najlepsze stoisko oraz pojazdy obecne na targach. To wyjątkowe wyróżnienie dla wszystkich wystawców targów Retro Motor Show.

img_7068

Motoryzacyjna podróż przez historię

Retro Motor Show 2024 to prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników klasycznych pojazdów i historii motoryzacji. W tym roku impreza zgromadziła 948 wyjątkowych samochodów, motocykli, traktorów, wozów specjalnych i innych pojazdów z różnych epok, od przedwojennych, aż po youngtimery. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można było spotkać wszystko – od legendarnych ikon lat 60., po futurystyczne projekty z czasów PRL-u, które na zawsze wpisały się w krajobraz motoryzacyjny Polski.

img_7073

Ikony wśród gości i na czterech kołach

Wśród perełek z dawnych lat znalazły się także Velorex 16/350 z 1968 roku, wyrzutnia rakiet BM-13 „Katjusza”, ciężarówka Kenworth, a także klasyczne Polonezy czy Maluchy. Nietypowym pojazdem, który pojawił się na Retro Motor Show był motocykl z wanną Ural M63.

Wydarzenie od lat przyciąga także znamienitych gości. W tym roku spotkać można było m.in. Mieczysława Hryniewicza, Przemka Szafrańskiego, Arkadego Fidlera, Tomasza Jurczaka, Ryszarda Kopczyka, Henri-Jacquesa Citroëna, Tomasza Skrzelińskiego czy Maxa Staniszewskiego.

Świętowanie z Retro Motor Show

Tegoroczna edycja obfitowała w jubileusze oraz premiery. 25-lecie obchodził miesięcznik Automobiista, 20-lecia dziennik Francuskie.pl, a 5-lecie kanału na YouTube świętował Jan Garbacz. Citroën Oldtimer Club Polska świętował jubileusz z okazji 90. rocznicy premiery legendarnego modelu Traction Avant oraz 50. rocznicy prezentacji modelu CX. Po raz pierwszy pokazano Porsche 924 Safari, przygotowane na przyszłoroczny Rajd Dakar Classic.

img_7026

Odjechali z targów klasykiem

Retro Motor Show to nie tylko wystawa, ale także Giełda Pojazdów Zabytkowych, gdzie każdy, kto marzy o własnym klasyku, może spełnić swoje marzenia. Chętnych nie brakowało, a pierwsze samochody sprzedano chwilę po otwarciu bram. Wśród dziesiątek pojazdów na sprzedaż znalazły się m.in. Lamborghini Aventador lp720-4 50 Anniversario, Mg Midget Mark Ii z 1965 r., Subaru Impreza 555 Gt NGroup Show Car, Renault 4l z 1964 r. czy Velorex 16/350 z1968 r. Nie brakowało także Porsche, Mercedesów, a nawet autobusu.

Kolejne motoryzacyjne emocje już na wiosnę

12-13 kwietnia 2025 w Warszawie odbędzie się Auto Nostalgia. To najstarsze targi pojazdów zabytkowych w Polsce. Cztery hale EXPO XXI wypełnione będą setkami samochodów, motocykli i pojazdów specjalnych. To prawdziwa gratka dla miłośników klasycznej motoryzacji ze stolicy, ale nie tylko. Kolejna edycja Retro Motor Show planowana jest na 19-21 września 2025 r.

Opracowanie: redakcja

mat: MTP, KAROSERIA oraz relacje własne

Zobacz również
  • Retro Motor Show 2024 – święto klasycznej motoryzacji, które zachwyciło tysiące fanów

    Magia przeszłości ożywiona na Międzynarodowych Targach Poznańskich Tegoroczna edycja Retro Motor Show po raz kolejny okazała się świętem zabytkowej motoryzacji, które zachwyciło zarówno pasjonatów, jak i nowych fanów klasycznych pojazdów. Przez trzy dni, niemal tysiąc …

    Retro Motor Show 2024 – święto klasycznej motoryzacji, które zachwyciło tysiące fanów
  • Przyszłość branży blacharsko-lakierniczej – rewolucja czy ewolucja w sektorze motoryzacyjnym

    Konferencja ma na celu zgromadzenie ekspertów z różnych obszarów związanych z likwidacją szkód komunikacyjnych oraz zapewnienie im dostępu do najnowszych narzędzi i informacji. Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat efektywnych metod pracy, …

    Przyszłość branży blacharsko-lakierniczej – rewolucja czy ewolucja w sektorze motoryzacyjnym
  • Suzuki „Eljot”, czyli miniaturowa wersja jeepa. Za tym autem do dziś oglądają się dziewczyny

    Suzuki LJ 80 (eljot) to samochód legenda. Kultowa terenówka produkowana w latach 1977-1983 kojarzona z wakacyjnym autem zapisała się w historii i do dziś budzi wśród wielu osób sentyment. Tak jest w przypadku Piotra Gacia …

    Suzuki „Eljot”, czyli miniaturowa wersja jeepa. Za tym autem do dziś oglądają się dziewczyny
  • Przygoda z aerografią zaczęła się od Harleya-Davidsona. Płomienie zachwyciły znajomych

      Jak sam mówi jest w stanie namalować wszystko, od figur geometrycznych po czaszki i płomienie. Swoją pasję do aerografii nieustannie rozwija i cały czas eksperymentuje. Marcin Tatar Tatarczuk daje drugie życie motocyklom, a jego …

    Przygoda z aerografią zaczęła się od Harleya-Davidsona. Płomienie zachwyciły znajomych
  • Kaski – malowanie postaci

    Malowanie kasku może być dość proste, ale dające satysfakcję lecz możemy też mieć bardziej skomplikowany wzór. Malujemy kask na kolor, dookoła szparunek, obwódka w postaci jednej lub dwóch linii, do tego logo i mamy naprawdę …

    Kaski – malowanie postaci

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x