• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

AkzoNobel wprowadza na rynek nową generację podkładu przyśpieszającego pracę warsztatu

AkzoNobel wprowadza na rynek nową generację podkładu  przyśpieszającego pracę warsztatu

Warsztaty lakiernicze mogą teraz korzystać z nowej generacji podkładów marki lakierniczej Sikkens firmy AkzoNobel, które pomagają znacznie poprawić wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii.


Znane jako Sikkens Autosurfacer Optima
, szybkoschnące systemy podkładów zostały opracowane, aby pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze, bez uszczerbku dla jakości.

„Nie mamy złudzeń, że rosnące koszty są jednym z największych zagrożeń dla warsztatów lakierniczych w obecnej sytuacji gospodarczej”, wyjaśnia Patrick Bourguignon, Dyrektor działu Automotive and Specialty Coatings w AkzoNobel. „Nowe podkłady zostały opracowane, aby pomóc naszym klientom przyspieszyć wydajność napraw, jednocześnie stawiając czoła niektórym
z największych wyzwań, przed którymi stają.”


Nowe produkty, szybkoschnące w temperaturze otoczenia, utwardzane podczerwienią i w 60°C, przyspieszają czas cyklu, co zwalnia miejsce w kabinie lakierniczej i ostatecznie obniża koszty energii nawet o 85%*. W połączeniu z metodą aplikacji w jednym kroku, może to również skutkować nawet o 80%* krótszym czasem procesu przy suszeniu promiennikiem podczerwieni,  co pozwala warsztatom lakierniczym zmieścić więcej zadań w standardowym dniu pracy.

Rob Lagendijk, Dyrektor ds. Zarządzania produktem w dziale Automotive and Specialty Coatings, kontynuuje: „Oprócz oszczędności czasu i energii, do każdej naprawy potrzeba mniej produktu – i jest mniej odpadów wynikających z braku konieczności szlifowania tak dużej ilości materiału – co sprawia, że naprawy są bardziej zrównoważone”.

Inne korzyści obejmują zwiększoną ochronę przed korozją – eliminując potrzebę czasochłonnej obróbki wstępnej – co oznacza, że pracownicy lakierni mogą natychmiast rozpocząć pracę, obniżając całkowity koszt naprawy. Marka Sikkens firmy AkzoNobel z długoletnią tradycją, cieszy się zaufaniem warsztatów lakierniczych na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: www.sikkensvr.com/pl .

*C w porównaniu z konwencjonalnym wypełniaczem wymagającym obróbki wstępnej i utwardzania w temperaturze 60°C.

Zobacz również
  • Cieniowanie – czy to trudny proces?

      Zanim przejdziemy do oceny trudności procesu cieniowania – parę słów wstępu. Z koniecznością cieniowania najczęściej spotykamy się w sytuacji, kiedy dochodzi do uszkodzenia lakierowanych elementów poszycia zewnętrznego (np. zderzaków, błotników przednich, drzwi przednich, drzwi …

    Cieniowanie – czy to trudny proces?
  • Obniżenie wynagrodzenia serwisu poprzez korektę odszkodowania o wartość zdemontowanych części czyli ile „ekologii” jest w Green Partsach

    Z uwagi na obchodzony w  dniu 22 kwietnia 2024 r. Dzień Ziemi pozwoliłam sobie na prawną analizę tematu, który choć z nazwy sugeruje inicjatywę proekologiczną, to w rzeczywistości stał się kolejnym argumentem ubezpieczycieli do pomniejszania …

    Obniżenie wynagrodzenia serwisu poprzez korektę odszkodowania o wartość zdemontowanych części czyli ile „ekologii” jest w Green Partsach
  • Karta ratująca życie. Kluczowe narzędzie dla ratowników na polskich drogach

    Wypadki samochodowe to nagła tragedia, która może skończyć się śmiercią lub poważnymi obrażeniami dla uczestników. Gdy pojazd zostaje zmiażdżony, staje się pułapką dla osób zakleszczonych w nim, a każda minuta od momentu zdarzenia może być …

    Karta ratująca życie. Kluczowe narzędzie dla ratowników na polskich drogach
  • Nowa polerka do zadań specjalnych

    Włoska firma Rupes, to znany producent narzędzi elektrycznych i akcesoriów, między innymi do auto detailingu. Szczególne miejsce wśród produktów tej marki zajmują polerki. Model iBrid Rupes BigFoot, przedstawiany jest jako prawdziwa rewolucja w świecie zastosowań …

    Nowa polerka do zadań specjalnych
  • Brytyjski klasyk, polska robota czyli historia renowacji pewnego Mini

    Wśród samochodów zasługujących na miano kultowych jedno z ważniejszych miejsc zajmuje brytyjski Mini. Zaprojektowany w drugiej połowie lat 50. ubiegłego wieku produkowany był do końca stulecia. Dziś ten ceniony przez kolekcjonerów klasyk w Wielkiej Brytanii …

    Brytyjski klasyk, polska robota czyli historia renowacji pewnego Mini

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x