• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

W grupie siła. AkzoNobel wraz z partnerami napędza inicjatywę na rzecz redukcji śladu węglowego w procesie napraw pojazdów

W grupie siła. AkzoNobel wraz z partnerami napędza inicjatywę na rzecz redukcji śladu węglowego w procesie napraw pojazdów

AkzoNobel wraz z partnerami strategicznymi wprowadza innowacyjne podejście do wyzwania, jakim jest redukcja emisji dwutlenku węgla w branży napraw pojazdów.

Inspirujące 24-godzinne wydarzenie, które odbyło się w listopadzie w Amsterdamie w Holandii, zaowocowało utworzeniem kilku zespołów badawczych z dużym potencjałem, które koncentrują się na trzech kluczowych tematach: transformacji energetycznej, wydajności procesów i rozwiązaniach dotyczących obiegu wtórnego.

Uczestnicy – w tym przedstawiciele Allianz, Arval, Boekhorst Autoschade, Centro Zaragoza, Den Elzen Autoschade, Europcar Mobility Group, Grupo Velasco, Toyota oraz The Vella Group – zgodzili się dołączyć do kolejnej fazy, która jeszcze bardziej przybliży wszystkich do osiągnięcia celów redukcji emisji dwutlenku węgla.

Jeden z sześciu zespołów badawczych podejmie próbę optymalizacji i dostosowania procesu napraw dla warsztatów samochodowych w celu zwiększenia efektywności napraw i obiegu wtórnego. Inny z zespołów zajmie się tworzeniem akademii szkolącej firmy motoryzacyjne i naprawcze w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju.

Komentując to niezwykle udane wydarzenie, Ignacio Román Navarro, Commercial Director Vehicle Refinishes EMEA, mówi: „Wszyscy mamy ambitne cele, jeśli chodzi o przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, ale nikt z nas nie jest w stanie osiągnąć ich w pojedynkę – współpraca jest niezbędna. Fantastycznie było widzieć, jak wszyscy się spotykają, wymieniają pomysłami i podejmują wspólne zobowiązanie ustalając, co jest możliwe.

Z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć, w jaki sposób możemy podjąć wyzwania wynikające z tego programu, ponieważ staramy się wspólnie przyspieszyć naszą podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju. To wydarzenie było dla nas świetnym punktem wyjścia do współpracy i wywarcia namacalnego wpływu na nasze cele. To coś, co po prostu musimy zrobić, a idealnie byłoby, gdybyśmy mogli przenieść to, co robimy, na inne regiony, aby mogły stawić czoła podobnym wyzwaniom, które będą miały realny wpływ na osiągnięcie naszych ambicji”.

„W konfrontacji z dużymi problemami społecznymi, takimi jak zmniejszenie naszego śladu węglowego, musimy zrobić więcej, aby sami wprowadzać innowacje, jeśli mamy pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Oznacza to, że wszyscy musimy włożyć więcej wysiłku w unowocześnienie łańcucha wartości. Powinniśmy również pamiętać o tym, że przełomowe rozwiązania jutra prawie zawsze zaczynają się od tego, co wczoraj wydawało się szalonym pomysłem” – dodaje Carlo van de Weijer, General Manager Eindhoven AI Systems, który był jednym z głównych prelegentów wydarzenia.

AkzoNobel wyznacza naukowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, aby do 2030 r. zmniejszyć o połowę emisję dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości*. Osiągnięcie tego celu będzie w dużej mierze zależeć od współpracy z partnerami i stawiania sobie nawzajem wyzwań w celu znalezienia innowacyjnych sposobów przezwyciężenia problemów, z którymi wszyscy się borykają. Według Navarro, właśnie to będą starały się osiągnąć zespoły badawcze.

Mamy naprawdę zachęcający początek” – kontynuuje. „Kolejnym krokiem jest nasz ‘Discovery Day’
w kwietniu przyszłego roku, podczas którego zespoły zaprezentują potencjalne rozwiązania, a nasi partnerzy oficjalnie zgłoszą się do udziału w fazie wdrożeniowej. Wtedy zacznie się ciężka praca – kiedy zaczniemy robić to, co należy zrobić, aby wspólnie zmniejszyć nasz ślad węglowy w oparciu
o zdefiniowane przez nas obszary poszukiwań”.

*Całkowita redukcja w porównaniu z poziomem bazowym z 2018 r.

O programie Paint the Future

Uruchomiony w 2019 roku Paint the Future to globalny ekosystem innowacji AkzoNobel oparty na współpracy. Jest to odważna inicjatywa mająca na celu przyspieszenie, przetestowanie, uruchomienie i skalowanie pomysłów i rozwiązań dla branży farb i powłok. Paint the Future prowadzi różnorodne programy mające na celu przyspieszenie innowacji. Początkowo otwarty dla start-upów, szybko został rozszerzony o klientów, dostawców i innych partnerów łańcucha wartości. Ponieważ ekosystem stale się rozwija i opiera się na sukcesie każdego programu, stał się największym w branży. Wszystkie inicjatywy oraz wdrażanie programu i powiązanych projektów są zawsze zgodne z przepisami dotyczącymi konkurencji.

 

 

Zobacz również
  • Roberlo zwiększa swoją obecność w Polsce

    Otwarcie nowej spółki zależnej odzwierciedla nastawienie firmy na wzrost lokalnej obecności. Znana z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie systemów lakierniczych zarówno samochodowych jak i przemysłowych, Roberlo dąży do konsolidacji i wzmocnienia swojej obecności w Polsce. Powstanie …

    Roberlo zwiększa swoją obecność w Polsce
  • AkzoNobel kontynuuje wzrost wolumenów i marż w segmencie farb oraz powłok

    Akzo Nobel N.V. (AKZA; AKZOY) publikuje wyniki za Q1 2024   Najważniejsze informacje Q1 2024 (w porównaniu z Q1 2023) Wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym o 2%, dzięki wzrostowi wolumenu sprzedaży zarówno w segmencie farb, …

    AkzoNobel kontynuuje wzrost wolumenów i marż w segmencie farb oraz powłok
  • AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze, kontynuując wprowadzanie skutecznych innowacji

    AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy. Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe …

    AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze, kontynuując wprowadzanie skutecznych innowacji
  • Zrównoważony rozwój: od modnego słowa do transformacyjnego modelu biznesowego

    Zrównoważony rozwój był kiedyś modnym hasłem, które pojawiało się w raportach rocznych i dawało akcjonariuszom poczucie, że firma, w której mają udziały, robi coś pozytywnego. Zrównoważony rozwój nie zawsze był zgodny ze strategią firmy; raczej …

    Zrównoważony rozwój: od modnego słowa do transformacyjnego modelu biznesowego
  • Troton zaprosił Marcina z Lasu na spotkanie z uczniami

    Na zaproszenie firmy Troton do Gościna przyjechał Marcin Kostrzyński, dziennikarz, leśnik i operator kamery, doskonale znany miłośnikom przyrody jako Marcin z Lasu. Spotkał się z uczniami klas 1-8 Zespołu Szkół w Gościnie. Zabrał ich w …

    Troton zaprosił Marcina z Lasu na spotkanie z uczniami

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x