• Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • RSS
 • Mapa strony
Lakiernik

AkzoNobel otwiera globalne centrum badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii

AkzoNobel otwiera globalne centrum badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii

 

Firma AkzoNobel otworzyła nowe globalne centrum badawczo-rozwojowe w swoim zakładzie w Slough w Wielkiej Brytanii. Placówka o wartości 10 milionów GBP powiększy tym samym listę podobnych obiektów producenta zlokalizowanych na całym świecie.

Obiekt, w którym pracować będzie 120 specjalistów, ma pełni rolę głównego centrum w ramach globalnej sieci badawczo-rozwojowej firmy i przyczynisię do dalszego rozwoju potencjału innowacyjnego AkzoNobel, zwłaszcza w obszarze farb dekoracyjnych.

Jest to najnowsze z serii centrów otwartych przez AkzoNobel, skupionych wokół rozwijania pionierskich produktów firmy. Należą do nich również zakład motoryzacyjny w Polsce, Ośrodek szkoleniowy ds. aplikacji w Dubaju, Kampus Innowacji w Felling w Wielkiej Brytanii oraz globalne centrum innowacji, rozwoju i szkoleń w Katarze dla działalności związanej z powłokami do zastosowań morskich.

Otwarcie tego fantastycznego centrum pomoże nam kontynuować długą tradycję tworzenia pionierskich, nowych produktów i opracować bardziej zrównoważone rozwiązania dla naszych klientów poprzez przełomowe innowacje” – powiedział dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker, podczas uroczystej inauguracji obiektu.

To początek nowego rozdziału w Wielkiej Brytanii, ale także wyraźny sygnał stałego zaangażowania firmy w przesuwanie granic w ramach naszego podejścia People. Planet. Paint., mającego na celu dokonanie prawdziwych i trwałych zmian dla klientów, społeczności i świata wokół nas”

AkzoNobel Research & Development Official Opening, Slough, Berkshire, UK - 11 March 2022

Na zdjęciu (od lewej do prawej) obecni podczas oficjalnego otwarcia nowego centrum badawczo-rozwojowego AkzoNobel w Slough: Ambasador Karel van Oosterom, ambasada Królestwa Niderlandów; Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel; Lord Grimstone, minister inwestycji Wielkiej Brytanii; Fiona McLachlan, dyrektor techniczna ds. koloru AkzoNobel; Roger Jakeman, dyrektor ds. zarządzania technicznego i produktowego AkzoNobel.

Centrum w Slough jest kolejnym tego typu obiektem AkzoNobel w Zjednoczonym Królestwie. Pierwszym był uruchomiony w 2019 roku Kampus Innowacji Badawczo-Rozwojowych w Felling, w którym pracuje wielu czołowych naukowców i ekspertów technicznych firmy w dziedzinie powłok do zastosowań morskich i ochronnych.

Fiona McLachlan, Dyrektor techniczna ds. koloru w AkzoNobel, dodaje: „Nasze farby i powłoki mają bogatą historię w Wielkiej Brytanii i Irlandii, towarzysząc nam w wielu aspektach codziennego życia. Nowoczesny, dostosowany do potrzeb ośrodek będzie kontynuował tę spuściznę w przyszłości. Umożliwi nam to dalszy, długotrwały wkład w rozwój branży farb i powłok, pomagając jednocześnie stymulować lokalną gospodarkę, zarówno w wymiarze regionalnym, jak i krajowym”.

Nowy ośrodek znajduje się w pobliżu flagowego, specjalnie dostosowanego obiektu Dulux Academy, który – wraz z 12 innymi lokalizacjami w centrach Dulux Decorator Centers i szkołach wyższych – zapewnia malarzom i dekoratorom fachową wiedzę, aby pomóc im w doskonalenia produktów, ich zastosowań oraz pogłębianiu wiedzy technicznej.

 

Zobacz również
 • Gregoire Poux-Guillaume nowym Dyrektorem Generalnym AkzoNobel

  AkzoNobel ogłasza, że z dniem 1 listopada 2022 r. nowym Dyrektorem Generalnym (CEO) firmy zostanie Gregoire Poux-Guillaume. Zastąpi on Thierry’ego Vanlanckera, którego kadencja dobiega końca. Pełni on funkcję Dyrektora Generalnego i Członka Zarządu AkzoNobel od …

  Gregoire Poux-Guillaume nowym Dyrektorem Generalnym AkzoNobel
 • Axalta Refinish na targach IBIS Global Summit 2022 w Monako

    Axalta Refinish była jednym z platynowych partnerów międzynarodowego sympozjum branży lakierniczej IBIS Global Summit 2022 w Monako, które odbylo się w dniach 15–17 czerwca 2022 r. Przed liderami branży lakierów renowacyjnych Axalta zaprezentowała szeroki asortyment swoich przełomowych, …

  Axalta Refinish na targach IBIS Global Summit 2022 w Monako
 • AkzoNobel przejmuje produkcję farb i lakierów od Kansai Paint w Afryce

  Poprzez zawarcie umowy z Kansai Paint w sprawie przejęcia jego produkcji farb i lakierów w Afryce, AkzoNobel jeszcze bardziej wzmocni swoją obecność w regionie. Sfinalizowanie transakcji, która wymaga zgód stosownych organów regulacyjnych, przewidywane jest na …

  AkzoNobel przejmuje produkcję farb i lakierów od Kansai Paint w Afryce
 • Karta Ratownicza w pojeździe – gdy liczy się każda sekunda

  Odbyła się konferencja prasowa na temat akcji „Karta Ratownicza w pojeździe” organizowanej przez Związek Dealerów Samochodów, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Państwową Straż Pożarną Coraz bardziej złożona konstrukcja pojazdów, stawia zespoły ratownicze przed poważnym wyzwaniem. …

  Karta Ratownicza w pojeździe – gdy liczy się każda sekunda
 • Targi Techniki Motoryzacyjnej za nami

    Z kilkuletnim opóźnieniem, ale w końcu odbyła się kolejna impreza pod nazwą Targi Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Targi Techniki Motoryzacyjnej to największe i najważniejsze w tej części Europy wydarzenie skierowane do właścicieli i pracowników …

  Targi Techniki Motoryzacyjnej za nami

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x