• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

TTM – rywalizację bierzemy na warsztat

TTM – rywalizację bierzemy na warsztat

Już tylko 2 miesiące dzielą nas od święta branży motoryzacyjnej. W dniach 5-8 kwietnia 2018
w stolicy wielkopolski zadrży ziemia. To tutaj bowiem, na tereny targowe, zjadą się na Targi Techniki Motoryzacyjnej fani i profesjonaliści, którzy głodni wiedzy, nabycia nowych umiejętności, jak i emocji ruszą autostradą możliwości i wrażeń.

 

Tegoroczna edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej zapowiada się ekscytująco, a to między innymi
za sprawą wydarzeń dających emocje. Już po raz VII będziemy mieli okazję obserwować rywalizację
i kibicować uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych tego typu zawodów w Polsce. Organizatorzy zapowiadają szereg nowych atrakcji w konkurencjach praktycznych, jak i nacisk na wiedzę z zakresu najnowszych technologii w motoryzacji. Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących
na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównymi partnerami Mistrzostw są ExxonMobil, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, firma ZF, wiodący producent części układu napędowego i podwozia, oraz Kolejowe Zakłady Łączności, które wspierają rozwój elektromobilności, w tym budowę nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Polski. Mistrzostwa Mechaników pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1 po sześciu latach są jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży motoryzacyjnej.

 

Jak ważne są umiejętności i wyobraźnia młodego przyszłego pracownika wie każdy pracodawca poszukujący dobrego fachowca w branży motoryzacyjnej. Liczba placówek kształcących młodych ludzi tak, by mieli fach w rękach, wciąż jest niewystarczająca. Jednak te, które mają takie ambicje, wysyłają swe drużyny do Poznania po to, by wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. To wydarzenie odbywające się w klimacie zdrowej i integrującej środowisko rywalizacji, które propaguje wiedzę samochodową poprzez lekturę specjalistycznej prasy motoryzacyjnej i wydawnictw. Doskonali umiejętności praktyczne, zapoznaje z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w motoryzacji, sprawdza zaawansowanie umiejętności manualnych wśród uczestników na nowoczesnym sprzęcie z zakresu elektromechaniki i mechatroniki pojazdów samochodowych.

 

Sporych emocji dostarczy również Ogólnopolski Turniej Diagnostów Samochodowych, którego celem jest podniesienie rangi zawodu diagnosty i stacji kontroli pojazdów oraz prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań technicznych w motoryzacji. Konkursem interesują się przede wszystkim diagności i przedsiębiorcy posiadający stacje kontroli pojazdów, ale także miłośnicy i fachowcy z branży techniczno – motoryzacyjnej.

W trakcie targów TTM, na imponującej powierzchni zaprezentowana zostanie interaktywna przestrzeń specjalna Żywy Warsztat. Każdy zwiedzający będzie miał okazję nie tylko zobaczyć z bliska, jak wygląda praca w różnego typu zakładach w obrębie napraw i kosmetyki pojazdów, ale także własnoręcznie wypróbować najnowszy sprzęt.

Organizatorzy Targów Techniki Motoryzacyjnej zapowiadają również kolejne odsłony Mistrzostw Młodych Mechaników, Młodych Lakierników, a także konferencje i panele w nowej odsłonie przygotowywanych ścisłej współpracy z liderami rynkowymi zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Techniki Motoryzacyjnej. TTM powiększony zostanie o kolejny pawilon pod nazwą „Internation Hall”, w którym już teraz zostało potwierdzonych kilka wystąpień narodowych.

 

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się wraz z Poznań Motor Show i będą stanowić wyjątkową ekspozycję najnowszych samochodów, motocykli, camperów oraz producentów i dystrybutorów rozwiązań dla warsztatów, wulkanizacji, stacji kontroli pojazdów. Ponadto dostępna będzie także oferta akcesoriów i narzędzi warsztatowych i myjni. Organizatorzy, wzorem lat ubiegłych, przygotowują się na przyjęcie ponad 150 tys. pasjonatów motoryzacji, podróży, czy profesjonalistów chcących podnieść swoją konkurencyjność na rynku.

 

 

 

 

Zobacz również

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się