• Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • RSS
 • Mapa strony
Lakiernik

Targi Techniki Motoryzacyjnej – podsumowanie edycji 2024

Targi Techniki Motoryzacyjnej – podsumowanie edycji 2024

Tegoroczna edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej odbyła się w dnia 4-7 kwietnia 2024 r. wspólnie z największą imprezą targową w naszym kraju jaką jest Poznań Motor Show. Blok targów zapełnił powierzchnię wystawienniczą 10 pawilonów oraz teren zewnętrzny. Na zwiedzających TTM 2024 czekało 250 wystawców z takich krajów jak: Turcja, Chiny, Niemcy, Litwa, Szwajcaria, Hiszpania, Holandia czy Portugalia, a liczba gości uczestnicząca w bloku wydarzeń motoryzacyjnych przekroczyła 94 000.

Branża motoryzacyjna prężnie się rozwija, wprowadzając coraz bardziej zaawansowane technologie, ekologiczne rozwiązania i innowacyjne koncepty, które rewolucjonizują nasz sposób podróżowania i wykorzystywania pojazdów. Targi Techniki Motoryzacyjnej odgrywają kluczową rolę w tym dynamicznym procesie, gromadząc producentów, dostawców oraz profesjonalistów i  entuzjastów z Polski i zza granicy.

Pierwszego dnia targów odbył się również Kongres MOVE, którego tematem przewodnim była przyszłość motoryzacji w Polsce w oparciu o inwestycje przemysłowe i zielony transport drogowy.

karoseria-6

Organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Techniki Motoryzacyjnej TTM od lat są liderem branżowych wydarzeń, przyciągając ekspertów, producentów i liczne rzesze pasjonatów odwiedzających TTM z całymi rodzinami. Wśród zwiedzających największą grupę stanowią właściciele i pracownicy warsztatów samochodowych, stacji obsługi pojazdów, myjni, rzeczoznawcy, diagnostycy oraz przedstawiciele firm transportowych – słowem ludzie zawodowo związani z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną.

Oficjalnego otwarcia Targów Techniki Motoryzacyjnej dokonała Wiceprezes Grupy MTP Elżbieta Roeske. Głos zabrali również Prezes Zarządu Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej Rafał Sosnowski, Zastępca Dyrektora Generalnego Departamentu Spraw Europejskich Ministerstwa Handlu Chińskiej Republiki Ludowej Wang Jinsong oraz Wiceprezydent Miasta Poznania Jędrzej Solarski.

wred-2

 

 

Podczas uroczystości otwarcia zostały wręczone Złote Medale Grupy MTP za najbardziej innowacyjne produkty. Laureatami tegorocznej edycji zostały następujące produkty:

 1. Innowacyjna aplikacja F24 Marketplace firmy ASCO Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.
 2. H2 Blaster – urządzenie do wodorowania silników
 3. HERKULES TRUCK HYBRID – system kontroli i napraw ram i kabin pojazdów użytkowych firmy HERKULES Bogusław Raatz
 4. Montażownica EVO 4.0 firmy DEVEL, zgłoszoną przez ITALCOM Sp. z o.o.
 5. Platforma Programowa CERTUS OPTIDESK firmy W.S.O.P. Sp. z o.o.
 6. Regeneracja katalizatorów SCR za pomocą wymiany wkładów firmy KALIŃSKI Sp. z o.o Sp. k.
 7. Samocentrujący szarpak hydrauliczny do diagnostyki luzów zawieszenia i układu sterowania ultraciężkich pojazdów o nacisku na oś do 20 t – model SZ-20A firmy UNIMETAL Sp. z o.o.
 8. Tester korekcji wtryskiwaczy CRA-500 firmy GŁADYSEK Sp. j.
 9. Uniwersalne Kołpaki Samochodowe Chrom Black firmy GÓRECKI Sp. z o.o.
 10. Zespolone lampy tylne W137LOGO firmy WAŚ Sp. z o. o.
 11. Lampy W261, W263 – W267 firmy WAŚ Sp. z o. o.
 12. W253 lampy zespolone tylne z ramką na tablicę rejestracyjną firmy WAŚ Sp. z o. o.
 13. Wyważarka diagnostyczna do kół MONOLITH GEO 3D firmy UNI-TROL Sp. z o.o.

 

Nagrodę Złoty Medal Wybór Konsumentów targów TTM otrzymał produkt W253 lampy zespolone tylne z ramką na tablicę rejestracyjną firmy WAŚ.

karoseria-7

 

 

Przyznano również nagrodę Eco Prize dla produktów i firm, które żyją w harmonii ze środowiskiem, a ich działanie nie powoduje negatywnych skutków. Zwycięzcą okazała się Regeneracja Katalizatorów SCR za pomocą wymiany wkładów firmy Kaliński.

karoseria-5

 

 

 

Drugiego dnia targów 5 kwietnia swoja inauguracyjna edycję miało Forum Motoryzacyjne, gdzie zostały poruszone kluczowe tematy związane z diagnostyką, bezpieczeństwem oraz przyszłością pojazdów elektrycznych. Wydarzenie rozbudziło wiele merytorycznych dyskusji na kluczowe tematy z zakresu diagnostyki, przyczyn wypadków samochodowych oraz bezpieczeństwa zwłaszcza biernych pojazdów elektrycznych. Nad wydarzeniem czuwało Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej wraz z parterami.

mtp

 

Szczególne miejsce na Targach Techniki Motoryzacyjnej zajmuje Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, który w tym roku przyciągnął rekordowa liczbę uczniów, którzy próbowali swoich sił w następujących kategoriach:

 • Blacharstwo – patron Herkules
 • Płyny eksploatacyjne – patron Texaco
 • Diagnostystka elektroniki pojazdów – patron Felgeo
 • Stacje Kontroli Pojazdów – patron PISKP
 • Silniki Spalinowe – patron Mahle
 • Diagnostyka samochodów – patron Texa
 • Wyposżenie warsztatowe – patron Sosnowski
 • Biuro Obsługi Klienta – patron Motowarsztat

karoseria-1

 

Gościem specjalnym turnieju był znany youtuber – Kickster MotoznaFca. Laureaci odebrali dyplomy oraz cenne nagrody od patronów turnieju.

W tym roku niezwykle bogato prezentował się również program sceny głównej, swoje prelekcje wygłosili liderzy rynku, którzy nie tylko chętnie prezentowali swoje produkty, ale dzielili się wiedzą oraz zapraszali do dyskusji zgromadzonych słuchaczy.

Tradycją Targów Techniki Motoryzacyjnej jest również uhonorowanie wystawców, którzy w szczególny sposób przygotowali się do targów, tworząc efektowne, a przede wszystkim przyjazne dla zwiedzających stoiska targowe. W tym roku Kapituła Konkursu Acanthus Aureus targów TTM wyróżniła następujących wystawców:

 1. MAGICMOTORSPORT
 2. SOSNOWSKI
 3. TEXA POLAND
 4. ITALCOM
 5. WUZETEM Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL-WZM w Warszawie
 6. WAŚ
 7. ZPHU HAK-POL SYLWESTER IMIOŁA
 8. INTER-CARS
 9. TURBO-TEC
 10. Weichai Torch Technology
 11. CORRIMEX J. Sałapatek, S. Cwajda

wred-10

Warto również podkreślić, że Targi Techniki Motoryzacyjnej to nie tylko stoiska i prezentacje, ale również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla profesjonalistów branży motoryzacyjnej, a przede wszystkim szansa nawiązania kontaktów biznesowych, które przyniosą długofalową i owocną współpracę. Wielu wystawców dzięki TTM podpisało nowe kontrakty i zdobył szereg nowych klientów i zamówień. To wszystko pokazuje jak ważne są spotkania w cztery oczy i utrzymywanie bezpośrednich relacji. To dlatego targi w takiej formule są tak potrzebne i wyczekiwane przez wszystkich branżowców i pasjonatów.

Kolejna edycja TTM już w 2026 roku – do zobaczenia!

 

Zdjęcia: KAROSERIA, MTP, Wred

 

 

 

 

Zobacz również
 • Podsumowanie I Konferencji Bezpieczeństwa Napraw Pojazdów

  Zorganizowana w dniach 4-5 czerwca 2024 roku przez Katedrę Eksploatacji Maszyn i Transportu Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich i oraz Instytut Technologii Karoserii konferencja wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno wśród przedstawicieli …

  Podsumowanie I Konferencji Bezpieczeństwa Napraw Pojazdów
 • Szkolenie dla dealerów

  Herkules Auto-Technika rozwija sieć dystrybucji systemów HERKULES TRUCK na całym świecie. W maju odbyło się szkolenie technologiczne zorganizowane dla jednego z europejskich sprzedawców urządzeń do napraw pojazdów użytkowych. Zakres współpracy obejmuje prowadzenie inwestycji związanych z …

  Szkolenie dla dealerów
 • Axalta ogłasza nawiązanie partnerstwa z Solera

  To kolejna inicjatywa w kierunku zrównoważonego rozwoju firmy Axalta PHILADELPHIA, PA, USA – czerwiec 2024 – Axalta (NYSE: AXTA), globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, ogłosiła nawiązanie współpracy z Solera, światowym liderem w zarządzaniu cyklem …

  Axalta ogłasza nawiązanie partnerstwa z Solera
 • 10 lat Innovation Group Poland

  Jeden z największych działających w Polsce dostawców usług, procesów i oprogramowania dla branży ubezpieczeniowej, flotowej i motoryzacyjnej, właśnie świętował dekadę działalności. Innovation Group działa na polskim rynku już od 2013 roku. Z tej okazji pracownicy …

  10 lat Innovation Group Poland
 • HERKULES TRUCK ze złotym medalem TTM 2024

    Tegoroczna edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, odbyła się pomiędzy 4-7 kwietnia 2024 roku. Jak zwykle komisja konkursowa przyznała najlepszym wyrobom Złote Medale Targów Poznańskich. Wśród laureatów tej zaszczytnej i prestiżowej nagrody znalazła się …

  HERKULES TRUCK ze złotym medalem TTM 2024

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x