• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

AkzoNobel ogłasza zamiar przejęcia Grupo Orbis i zwiększenia udziału rynkowego w Ameryce Południowej i Środkowej

AkzoNobel ogłasza zamiar przejęcia Grupo Orbis i zwiększenia udziału rynkowego w Ameryce Południowej i Środkowej

AkzoNobel dzięki uzyskaniu porozumienia w sprawie przejęcia kolumbijskiej firmy Grupo Orbis, zajmującej się farbami i powłokami, rozpocznie umacnianie swojej pozycji na rynku Ameryki Południowej i Środkowej. Obecnie firma czeka na zatwierdzenie akwizycji przez organy regulacyjne, co powinno nastąpić do końca 2021 lub na początku 2022 roku. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

 

Grupo Orbis jest obecna w dziesięciu krajach Ameryki Południowej, Środkowej i na Antylach, a jej skonsolidowane przychody wynoszą około 1,2 miliarda dolarów COP (260 milionów euro). Transakcja obejmie biznes farb i powłok Pintuco, Andercol i Poliquim (żywice) oraz Mundial (dystrybucja i usługi).

 

To przejęcie idealnie wpisuje się w naszą strategię Grow & Deliver, polegającą na budowaniu pozycji lidera na rynkach światowych oraz stymulowaniu wzrostu na rynkach wschodzących”, wyjaśnia Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel. „Poszerzy ono naszą długoterminową pozycję na rynkach Ameryki Południowej, ustanawiając nas liderem w regionie andyjskim i Ameryce Środkowej, gdzie kilka krajów zajmuje wysokie pozycje w światowych rankingach wzrostu na następną dekadę.

 

Daniel Campos, Dyrektor Regionalny w Ameryce Południowej, dodaje: „To historyczna szansa, która stwarza potencjał wzrostu zarówno w obszarze farb, jak i powłok. Uzyskamy dostęp do wysoce komplementarnych pozycji geograficznych w kilku nowych krajach w Andach, Ameryce Środkowej i Antyli, w tym Kolumbii, która zajmuje trzecią pozycję na rynku w regionie.”

Komentując transakcję, prezes Grupo Orbis, Andres Bernal, mówi: „Ta umowa stanowi ważną szansę rozwoju dla spółek Grupy Orbis. Jesteśmy głęboko przekonani, że niesie ze sobą wiele korzyści dla nas, w tym dostęp do nowych technologii i innowacji. Dostrzegamy też ogromne możliwości rozwoju dla naszych pracowników i klientów, którzy będą mieli dostęp do szerszego i pełniejszego portfolio.

infografika_akzonobel

 

Oprócz wartości płynących z globalnych i regionalnych innowacji w zakresie produktów i usług, planowane przejęcie umożliwi AkzoNobel także lepszą obsługę klientów z większej liczby regionów geograficznych i ułatwi producentowi dostęp do nowych rynków.

 

Obie firmy wierzą w transformacyjną moc koloru i farb, mają też podobne podejście do zrównoważonego rozwoju. Liczą, że przyłączenie się Fundacji Pintuco do programu AkzoNobel „Let’s Colour” da nowy impuls do dalszej poprawy jakości życia ludzi w lokalnych społecznościach w całym regionie.

Planowana transakcja jest kolejną akwizycją AkzoNobel w branży farb i powłok, po niedawnym przejęciu Titan Paints w Hiszpanii oraz New Nautical Coatings w Stanach Zjednoczonych.

 

Zobacz również
  • Cieniowanie – czy to trudny proces?

      Zanim przejdziemy do oceny trudności procesu cieniowania – parę słów wstępu. Z koniecznością cieniowania najczęściej spotykamy się w sytuacji, kiedy dochodzi do uszkodzenia lakierowanych elementów poszycia zewnętrznego (np. zderzaków, błotników przednich, drzwi przednich, drzwi …

    Cieniowanie – czy to trudny proces?
  • Obniżenie wynagrodzenia serwisu poprzez korektę odszkodowania o wartość zdemontowanych części czyli ile „ekologii” jest w Green Partsach

    Z uwagi na obchodzony w  dniu 22 kwietnia 2024 r. Dzień Ziemi pozwoliłam sobie na prawną analizę tematu, który choć z nazwy sugeruje inicjatywę proekologiczną, to w rzeczywistości stał się kolejnym argumentem ubezpieczycieli do pomniejszania …

    Obniżenie wynagrodzenia serwisu poprzez korektę odszkodowania o wartość zdemontowanych części czyli ile „ekologii” jest w Green Partsach
  • AkzoNobel kontynuuje wzrost wolumenów i marż w segmencie farb oraz powłok

    Akzo Nobel N.V. (AKZA; AKZOY) publikuje wyniki za Q1 2024   Najważniejsze informacje Q1 2024 (w porównaniu z Q1 2023) Wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym o 2%, dzięki wzrostowi wolumenu sprzedaży zarówno w segmencie farb, …

    AkzoNobel kontynuuje wzrost wolumenów i marż w segmencie farb oraz powłok
  • AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze, kontynuując wprowadzanie skutecznych innowacji

    AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy. Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe …

    AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze, kontynuując wprowadzanie skutecznych innowacji
  • Zrównoważony rozwój: od modnego słowa do transformacyjnego modelu biznesowego

    Zrównoważony rozwój był kiedyś modnym hasłem, które pojawiało się w raportach rocznych i dawało akcjonariuszom poczucie, że firma, w której mają udziały, robi coś pozytywnego. Zrównoważony rozwój nie zawsze był zgodny ze strategią firmy; raczej …

    Zrównoważony rozwój: od modnego słowa do transformacyjnego modelu biznesowego

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x