AkzoNobel, jeden z wiodących producentów farb i powłok, stworzył PaintDefectID – innowacyjną aplikację mobilną dla lakierników, która szybko i bezpłatnie pomoże w identyfikacji przyczyn wad lakieru oraz zarekomenduje sposoby ich usunięcia. Narzędzie precyzyjnie porównuje zaimportowane zdjęcia z aparatu z cyfrową bazą danych, ewidencjującą najczęściej występujące wady lakieru.
Ta interaktywna aplikacja internetowa stanowi integralną część całej serii najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych AkzoNobel i wpisuje się w działania firmy na rzecz poprawy wydajności warsztatów blacharsko-lakierniczych, zwiększenia zadowolenia klientów i wspierania zrównoważonego rozwoju. PaintDefectID opiera się na wykonaniu przez lakiernika trzech prostych kroków:
1) zrobienia telefonem komórkowym zdjęcia danej wady,
2) porównania zdjęcia i właściwego dopasowania z bazą danych obrazów,
3) znalezienia głównej przyczyny, ustalenia sposobu usunięcia wady i środków zaradczych.
Uzyskane informacje można pobrać lub udostępnić innym pracownikom firmy, lokalnym technikom lub centrum pomocy.
– PaintDefectID to kolejna innowacja – po aplikacji do organizacji pracy Carbeat czy cyfrowego narzędzia do wyszukiwania kolorów MIXI – która pomaga warsztatom blacharsko-lakierniczym optymalizować czas i pieniądze, jednocześnie zwiększając zadowolenie odbiorców usług – mówi Patrick Bourguignon, Dyrektor Zarządzający AkzoNobel Automotive and Specialty Coatings. – PaintDefectID wyposaża lakierników w wiedzę na zasadzie ich samodoskonalenia. Dodatkowo, aplikacja wpisuje się w szerszą ideę zrównoważonego rozwoju, zmniejszając ilość poprawek i zużycie lakieru oraz poprawiając efektywność napraw – dodaje.
Aby skorzystać z narzędzia, wystarczy przejść do witryny www.paintdefectid.com i wyświetlić aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.
Producenci materiałów i narzędzi dla lakierników prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowych produktów. Po części spowodowane jest to koniecznością sprostania coraz bardziej restrykcyjnym normom chroniącym środowisko, po części wymogiem spełnienia oczekiwań akcjonariuszy, czyli …
Polska Izba Motoryzacji pragnie wyróżnić najlepsze obiekty blacharsko-lakiernicze działające: w sieci autoryzowanych dealerów, innych sieciach lub działających samodzielnie. Celem konkursu jest nagrodzenie serwisów za rozwój i innowacyjność przedsiębiorstwa, nowoczesność wyposażenia i wdrożone nowe rozwiązania technologiczne, …
Celem projektu jest pozyskanie nowych pracowników lakierni poprzez proces kształcenia lub doszkalania oraz promowanie zawodu lakiernik samochodowy wśród młodzieży. Autorski program marki Sikkens został przygotowany przez specjalistów z działu technicznego AkzoNobel i wsparciu partnerów biznesowych, a jego założenia obejmują część teoretyczną oraz praktyczną. …
W przyszłym roku firma PHU Auto Piotra Jaworowskiego z Konstantynowa Łódzkiego, będzie świętować 30 – lecie istnienia. Jednak początki jego aktywności w branży sięgają jeszcze końca lat 80-tych. – Kiedyś sprzedawał ten kto miał, a …
AkzoNobel wprowadza na rynek innowacyjną i wysokowydajną technologię, na której skorzystają producenci puszek. Jest to wolne od bisfenoli, styrenu, PFAS i formaldehydu powlekanie wewnętrzne. Dział Powłok Opakowaniowych firmy opracował AccelshieldTM 300, wewnętrzną powłokę natryskową …
W przyszłym roku firma PHU Auto Piotra Jaworowskiego z Konstantynowa Łódzkiego, będzie świętować 30 – lecie istnienia. Jednak początki jego aktywności w branży sięgają jeszcze końca lat 80-tych. – Kiedyś sprzedawał ten kto miał, a …
. O tym, że amerykańska motoryzacja była z innej planety niż europejska, wiedzą wszyscy, którzy choć trochę samochodami się interesują. O ile globalne modele światowych producentów samochodów wypchnęły z dróg krążowniki szos, to amerykańska …
– Wolę mieć cel i go realizować niż marzyć – mówi Sławomir Gołąb, właściciel Serwisu Blacharsko – Lakierniczego AACOLOR w Myślenicach. Firma powstała w 2020 roku. Widok Astona Martina, Maserati, Maclarena czy Porsche czekających tu …
Szymon Orzeszko, który od dwudziestu lat maluje aerografem po raz kolejny dzieli się z nami swoją wiedzą, tym razem opowiada jak malował motocykl, którego głównym tematem przewodnim była osoba generała Witolda Urbanowicza dowódcy dywizjonu 303 …