Do stworzenia swojego pierwszego dużego dzieła sztuki wystawionego na wolnym powietrzu Ricardo Paniagua, znany współczesny amerykański artysta, zdecydował się wykorzystać lakiery Spies Hecker. Produkty tej marki pozwoliły uzyskać atrakcyjny i trwały efekt.
Marzec 2021 r. – Solar Radiance to pierwsza wielkoskalowa, zewnętrzna praca autorstwa Ricardo Paniagua, współczesnego artysty z Dallas, USA. Ta trójwymiarowa figura pokryta jest trzema wyjątkowymi kolorami, stworzonymi przez artystę-samouka z użyciem produktów lakierniczych Spies Hecker, jednej z globalnych marek Axalta, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych.
„Moje rzeźby, obrazy i prace wykonane techniką mieszaną są zwykle przeznaczone do wnętrz. To mój pierwszy stalowy hipersześcian. Zostanie na stałe umieszczony w El Paso, USA, gdzie będzie narażony na skrajne warunki pogodowe, takie jak wysoka temperatura i wilgotność. Dlatego też wszystkie użyte materiały musiały być wyjątkowo odporne” – tłumaczy Ricardo Paniagua.
Solar Radiance ma 1,82 m wysokości, szerokości i długości. Rzeźbę wykonano z uretanu nałożonego na konstrukcję stalową, co gwarantuje wysoką odporność na wodę i warunki pogodowe. „W swoim studio wykonałem dokładną analizę. Szybko okazało się, że wszechstronne produkty marki Spies Hecker idealnie sprawdzą się do mojej pierwszej rzeźby wystawionej na wolnym powietrzu, ponieważ zapewniają nie tylko bogatą paletę pięknych kolorów, lecz także – co ważne – trwałość” – dodaje artysta.
Rzeźba Solar Radiance pokryta jest trzema idealnymi odcieniami żółtego, turkusowego i szarego, które artysta sam opracował. Najpierw aplikował lakier bazowy Spies Hecker Permacron® 293, który można stosować w regionach, gdzie przepisy dotyczące LZO tego nie zabraniają. Obecnie, w UE przepisy ograniczają jego zastosowanie do przemysłu i wybranych zastosowań specjalnych. Aby hipersześcian nabrał idealnego połysku, artysta aplikował zgodny z LZO, wszechstronny i odporny na warunki pogodowe lakier bezbarwny o wysokim połysku, który jest jednak niedostępny w regionie EMEA.
„Inspiracją dla kolorów była mitologia wedyjska z Indii” – dodaje artysta. „Żywy żółty reprezentuje Jupitera, turkus zaś symbolizuje Merkurego. Ciemnoszary odwołuje się do Ketu, węzła księżycowego, często uznawanego za sprawcę zaćmień. Zależało mi na tym, żeby kolory się wyróżniały, a produkty Spies Hecker pozwoliły osiągnąć ten efekt. Łatwa aplikacja tego lakieru w warunkach przemysłowych pozwoliła mi uzyskać idealnie równe krawędzie”.
Monika Weil, Axalta’s Colour Services Manager na region EMEA: „Jasnożółty i turkusowy to kolory rzadko spotykane na nadwoziach samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Są jednak dostępne. Wystarczy spojrzeć na tę piękną rzeźbę, żeby zobaczyć, jak ważne było właściwe wykończenie. Bardzo cieszymy się z niewielkiej roli, jaką odegraliśmy w tej przepięknej pracy artystycznej. Życzymy Ricardo powodzenia w tworzeniu kolekcji rzeźb zewnętrznych i już nie możemy doczekać się dalszych prac z użyciem lakierów Spies Hecker”.
Rzeźba Solar Radiance, której stworzenie zajęło sześć miesięcy, powstała na zlecenie The Canyons at Cimarron w El Paso, USA – centrum handlowego i miejsca spotkań, łączącego pracę, życie i rozrywkę. Rzeźba stanie się częścią stałej, dostępnej publicznie wystawy w ramach programu artystycznego centrum The Canyons at Cimarron.
Więcej informacji na temat Ricardo Paniagua: www.ricardopaniagua.art. Więcej informacji o marce Spies Hecker i jej produktach na stronie www.spieshecker.pl.
Ten motocykl to prawdziwa legenda. Chyba wszyscy kojarzą go ze słynnej komedii „Nie lubię poniedziałku”. MZ ES 250 Trophy w latach 70-tych królował na polskich drogach. Pojazd, który dziś wzbudza niemałe zainteresowanie wśród miłośników motoryzacji …
Magia przeszłości ożywiona na Międzynarodowych Targach Poznańskich Tegoroczna edycja Retro Motor Show po raz kolejny okazała się świętem zabytkowej motoryzacji, które zachwyciło zarówno pasjonatów, jak i nowych fanów klasycznych pojazdów. Przez trzy dni, niemal tysiąc …
Konferencja ma na celu zgromadzenie ekspertów z różnych obszarów związanych z likwidacją szkód komunikacyjnych oraz zapewnienie im dostępu do najnowszych narzędzi i informacji. Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat efektywnych metod pracy, …
Suzuki LJ 80 (eljot) to samochód legenda. Kultowa terenówka produkowana w latach 1977-1983 kojarzona z wakacyjnym autem zapisała się w historii i do dziś budzi wśród wielu osób sentyment. Tak jest w przypadku Piotra Gacia …
Jak sam mówi jest w stanie namalować wszystko, od figur geometrycznych po czaszki i płomienie. Swoją pasję do aerografii nieustannie rozwija i cały czas eksperymentuje. Marcin Tatar Tatarczuk daje drugie życie motocyklom, a jego …
W przyszłym roku firma PHU Auto Piotra Jaworowskiego z Konstantynowa Łódzkiego, będzie świętować 30 – lecie istnienia. Jednak początki jego aktywności w branży sięgają jeszcze końca lat 80-tych. – Kiedyś sprzedawał ten kto miał, a …
. O tym, że amerykańska motoryzacja była z innej planety niż europejska, wiedzą wszyscy, którzy choć trochę samochodami się interesują. O ile globalne modele światowych producentów samochodów wypchnęły z dróg krążowniki szos, to amerykańska …
– Wolę mieć cel i go realizować niż marzyć – mówi Sławomir Gołąb, właściciel Serwisu Blacharsko – Lakierniczego AACOLOR w Myślenicach. Firma powstała w 2020 roku. Widok Astona Martina, Maserati, Maclarena czy Porsche czekających tu …
Szymon Orzeszko, który od dwudziestu lat maluje aerografem po raz kolejny dzieli się z nami swoją wiedzą, tym razem opowiada jak malował motocykl, którego głównym tematem przewodnim była osoba generała Witolda Urbanowicza dowódcy dywizjonu 303 …