Blisko 200 firm z Polski zaprezentowało swoja ofertę podczas tegorocznych targów we Frankfurcie nad Menem. Najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania dla handlu detalicznego, warsztatów i przemysłu zaprezentowało 4200 firm z 80 krajów. Na powierzchni 320 000 metrów kwadratowych i 26 poziomach hal goście branżowi ze 172 krajów mogli odkryć pionierskie technologie, a nawet wypróbować niektóre z nich na zewnętrznej powierzchni wystawienniczej. Automechanika Frankfurt w 2024 roku po raz kolejny pokazała, dlaczego są wiodącymi międzynarodowymi targami branży motoryzacyjnej. Tegorocznymi trendami były elektryfikacja, łączność pojazdów, systemy wspomagania kierowcy i cyfryzacja.
Rozszerzony program wsparcia okazał się hitem – 108 000 gości ze 172 krajów skorzystało z tej szansy, aby dowiedzieć się, co jest ważne w dzisiejszej branży. Detlef Braun, Członek Zarządu Messe Frankfurt: „Nawet w środku transformacji cyfrowej, branża po raz kolejny pokazała bogactwo innowacji, zapewniając niezliczone atrakcje. Wspólnie z naszymi wystawcami udało nam się znaleźć odpowiednich graczy, którzy zaprezentowali najważniejsze tematy – w tym alternatywne systemy napędowe, zrównoważony rozwój oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji i robotyki na motoryzacyjnym rynku wtórnym – na scenach i w halach wystawowych. Jesteśmy również zachwyceni rosnącym popytem ze strony gości, zarówno z Niemiec, jak i z zagranicy.”
Odbyły się dyskusje na temat trendów i zmian w różnych sektorach przemysłu. W Future Mobility Park i forum eksperckim Innovation4Mobility odwiedzający mieli okazję z bliska zapoznać się z pojazdami z alternatywnymi układami napędowymi – w tym elektrycznymi, wodorowymi i hybrydowymi – a nawet samemu zasiąść za kierownicą. Pojawiły się także nowe formaty wydarzeń, takie jak ekscytujący rajd. 94 procent gości branżowych – z czego 70 procent pochodziło z zagranicy – było zadowolonych z wydarzenia, zarówno z oferty targów, jak i z osiągnięcia swoich celów.
Michael Johannes, wiceprezes ds. mobilności i logistyki, Messe Frankfurt: „Nigdy wcześniej Automechanika we Frankfurcie nie miała takiego programu wspierającego i takich wydarzeń. Nasz zakres prezentacji i warsztatów praktycznych obejmował szeroki zakres tematów, w tym naprawę karoserii i lakiernictwo, pojazdy elektryczne, pojazdy użytkowe, naprawę przyczep kempingowych, druk 3D i wiele innych. Zostały one bardzo dobrze przyjęte przez profesjonalistów, a studenci i uczniowie skorzystali z oferowanych możliwości, aby przekonać się, jak wyglądają niektóre branże i zawody motoryzacyjne. Jedną z tegorocznych nowości był program i obszar poświęcony szczególnie Pokoleniu Z. Chcieliśmy zwrócić ich uwagę na możliwości zawodowe, jakie otwierają się w fascynującym świecie motoryzacji – i to nam się udało.
Warto tutaj dodać, że w dziedzinie lakiernictwa i napraw powypadkowych Polska miała wielu swoich reprezentantów, a byli nimi między innymi:
-TROTON
-HERKULES AUTO-TECHNIKA
-MULTICHEM
-NOVOL
Hasłem tegorocznej Automechaniki było „Driveing Transformation” i było to widoczne podczas całych targów: w wybiegających w przyszłość prezentacjach na kluczowe tematy, takie jak transformacja cyfrowa, zrównoważona mobilność i sztuczna inteligencja, w praktycznych warsztatach szkoleniowych, w naszych „Warsztatach specjalną prezentację przyszłości oraz w ożywionych dyskusjach panelowych – bo nigdy wcześniej nie zaprezentowano tylu innowacyjnych technologii, jak w roku 2024. Zrównoważone technologie, produkty i rozwiązania były szczególnym tematem tegorocznej Automechaniki. Na scenie w nowym Sustainability Court w hali 5.0 odbyły się liczne prezentacje na temat regeneracji i strategii gospodarki o obiegu zamkniętym.
W tym roku zadebiutowała także „Ambition”, specjalna przestrzeń dla pokolenia Z zlokalizowana w hali 3.1, obejmująca krótkie i wciągające prezentacje, dyskusje panelowe i występy na żywo, których celem jest zainteresowanie młodych ludzi branżą motoryzacyjną. Stało się tak ze względu na dobrze znany niedobór wykwalifikowanej kadry w branży motoryzacyjnej. Aby przyciągnąć następne pokolenie, potrzebne są nowe koncepcje.
Opracowanie: redakcja
mat. Messe Frankfurt, KAROSERIA oraz relacja własna
Magia przeszłości ożywiona na Międzynarodowych Targach Poznańskich Tegoroczna edycja Retro Motor Show po raz kolejny okazała się świętem zabytkowej motoryzacji, które zachwyciło zarówno pasjonatów, jak i nowych fanów klasycznych pojazdów. Przez trzy dni, niemal tysiąc …
Konferencja ma na celu zgromadzenie ekspertów z różnych obszarów związanych z likwidacją szkód komunikacyjnych oraz zapewnienie im dostępu do najnowszych narzędzi i informacji. Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat efektywnych metod pracy, …
W tegorocznej edycji Automechaniki wzięło dział ponad 4200 wystawców, a w tym, blisko 200 firm z Polski. Wśród najciekawszych ofert z naszego kraju należy wyróżnić propozycje HERKULESA. Na stoisku firmy z ponad trzydziestoletnią tradycją zaprezentowano …
Herkules Auto-Technika nie ustaje w staraniach rozwoju swojej sieci dealerskiej na świecie. Tym razem w siedzibie HERKULESA odbyło się trzydniowe szkolenie dla przybyłych z Indii przedstawicieli dealera urządzeń do naprawy pojazdów użytkowych HERKULES TRUCK. To …
Tegoroczna edycja ugruntowała poznańskie wydarzenie jako największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Na rekordowej powierzchni – w 5 halach na niemal 35 000 m2 – znalazło się 948 pojazdów. Zobaczyło je 26 742 zwiedzających. W …
W przyszłym roku firma PHU Auto Piotra Jaworowskiego z Konstantynowa Łódzkiego, będzie świętować 30 – lecie istnienia. Jednak początki jego aktywności w branży sięgają jeszcze końca lat 80-tych. – Kiedyś sprzedawał ten kto miał, a …
. O tym, że amerykańska motoryzacja była z innej planety niż europejska, wiedzą wszyscy, którzy choć trochę samochodami się interesują. O ile globalne modele światowych producentów samochodów wypchnęły z dróg krążowniki szos, to amerykańska …
– Wolę mieć cel i go realizować niż marzyć – mówi Sławomir Gołąb, właściciel Serwisu Blacharsko – Lakierniczego AACOLOR w Myślenicach. Firma powstała w 2020 roku. Widok Astona Martina, Maserati, Maclarena czy Porsche czekających tu …
Szymon Orzeszko, który od dwudziestu lat maluje aerografem po raz kolejny dzieli się z nami swoją wiedzą, tym razem opowiada jak malował motocykl, którego głównym tematem przewodnim była osoba generała Witolda Urbanowicza dowódcy dywizjonu 303 …