• Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • RSS
 • Mapa strony
Lakiernik

Spies Hecker nadaje sztuce współczesnej kosmiczny wygląd

Spies Hecker nadaje sztuce współczesnej kosmiczny wygląd

Do stworzenia swojego pierwszego dużego dzieła sztuki wystawionego na wolnym powietrzu Ricardo Paniagua, znany współczesny amerykański artysta, zdecydował się wykorzystać lakiery Spies Hecker. Produkty tej marki pozwoliły uzyskać atrakcyjny i trwały efekt.

 

Marzec 2021 r. – Solar Radiance to pierwsza wielkoskalowa, zewnętrzna praca autorstwa Ricardo Paniagua, współczesnego artysty z Dallas, USA. Ta trójwymiarowa figura pokryta jest trzema wyjątkowymi kolorami, stworzonymi przez artystę-samouka z użyciem produktów lakierniczych Spies Hecker, jednej z globalnych marek Axalta, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych.

 

„Moje rzeźby, obrazy i prace wykonane techniką mieszaną są zwykle przeznaczone do wnętrz. To mój pierwszy stalowy hipersześcian. Zostanie na stałe umieszczony w El Paso, USA, gdzie będzie narażony na skrajne warunki pogodowe, takie jak wysoka temperatura i wilgotność. Dlatego też wszystkie użyte materiały musiały być wyjątkowo odporne” – tłumaczy Ricardo Paniagua.

 

Solar Radiance ma 1,82 m wysokości, szerokości i długości. Rzeźbę wykonano z uretanu nałożonego na konstrukcję stalową, co gwarantuje wysoką odporność na wodę i warunki pogodowe. „W swoim studio wykonałem dokładną analizę. Szybko okazało się, że wszechstronne produkty marki Spies Hecker idealnie sprawdzą się do mojej pierwszej rzeźby wystawionej na wolnym powietrzu, ponieważ zapewniają nie tylko bogatą paletę pięknych kolorów, lecz także – co ważne – trwałość” – dodaje artysta.

Rzeźba Solar Radiance pokryta jest trzema idealnymi odcieniami żółtego, turkusowego i szarego, które artysta sam opracował. Najpierw aplikował lakier bazowy Spies Hecker Permacron® 293, który można stosować w regionach, gdzie przepisy dotyczące LZO tego nie zabraniają. Obecnie, w UE przepisy ograniczają jego zastosowanie do przemysłu i wybranych zastosowań specjalnych. Aby hipersześcian nabrał idealnego połysku, artysta aplikował zgodny z LZO, wszechstronny i odporny na warunki pogodowe lakier bezbarwny o wysokim połysku, który jest jednak niedostępny w regionie EMEA.

sh-solar-radiance-by-ricardo-paniagua-6

 

„Inspiracją dla kolorów była mitologia wedyjska z Indii” – dodaje artysta. „Żywy żółty reprezentuje Jupitera, turkus zaś symbolizuje Merkurego. Ciemnoszary odwołuje się do Ketu, węzła księżycowego, często uznawanego za sprawcę zaćmień. Zależało mi na tym, żeby kolory się wyróżniały, a produkty Spies Hecker pozwoliły osiągnąć ten efekt. Łatwa aplikacja tego lakieru w warunkach przemysłowych pozwoliła mi uzyskać idealnie równe krawędzie”.

 

Monika Weil, Axalta’s Colour Services Manager na region EMEA: „Jasnożółty i turkusowy to kolory rzadko spotykane na nadwoziach samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Są jednak dostępne. Wystarczy spojrzeć na tę piękną rzeźbę, żeby zobaczyć, jak ważne było właściwe wykończenie. Bardzo cieszymy się z niewielkiej roli, jaką odegraliśmy w tej przepięknej pracy artystycznej. Życzymy Ricardo powodzenia w tworzeniu kolekcji rzeźb zewnętrznych i już nie możemy doczekać się dalszych prac z użyciem lakierów Spies Hecker”.

sh-solar-radiance-by-ricardo-paniagua-5

 

Rzeźba Solar Radiance, której stworzenie zajęło sześć miesięcy, powstała na zlecenie The Canyons at Cimarron w El Paso, USA – centrum handlowego i miejsca spotkań, łączącego pracę, życie i rozrywkę. Rzeźba stanie się częścią stałej, dostępnej publicznie wystawy w ramach programu artystycznego centrum The Canyons at Cimarron.

 

Więcej informacji na temat Ricardo Paniagua: www.ricardopaniagua.art. Więcej informacji o marce Spies Hecker i jej produktach na stronie www.spieshecker.pl.

Zobacz również
 • Rodzina i malowanie, czyli historia naszego kolejnego bohatera – Szymona Orzeszko z Nysy

  Nie uważam się za artystę – mówi Szymon Orzeszko, właściciel Orzech Custom Painting . – Staram się być dłońmi kogoś, kto sam nie potrafi pracować farbami czy aerografem. Nie oceniam go, nie cenzuruję. Jeśli mogę …

  Rodzina i malowanie, czyli historia naszego kolejnego bohatera – Szymona Orzeszko z Nysy
 • Fiat Uno – jego miłość. Jak rocznik 1985 dostał nowe życie

  Paweł Rzucidło ma 29 lat, mieszka pod Lublinem, zajmuje się mechaniką maszyn, a Fiat Uno, to jego motoryzacyjna miłość. Dlaczego? Bo był jego pierwszym, własnym autem. Był jeszcze w średniej szkole, gdy przez rok stawiał …

  Fiat Uno – jego miłość. Jak rocznik 1985 dostał nowe życie
 • Nasi mechanicy najlepsi w regionie!

  – Pierwszy raz braliśmy udział w takiej rywalizacji, ale skoro reprezentowaliśmy Nową Sól i Otyń, to nie mogliśmy zawieść – mówi Łukasz Szarama, właściciel serwisu Bosch i centrum naprawczego Auto-Komplex, które wygrało prestiżową olimpiadę mechaników …

  Nasi mechanicy najlepsi w regionie!
 • Sposoby na dobre social media czyli jak fotografować auta?

  Media społecznościowe pełne są historii opowiadanych obrazkami. W wielu wypadkach to podstawowa forma reklamy. Co najważniejsze jest to reklama, która działa a my nie wydajemy na nią dużych pieniędzy. W zasadzie inwestujemy tylko swój czas, …

  Sposoby na dobre social media czyli jak fotografować auta?
 • Czy powłoki lakierowe samochodów terenowych można naprawiać sprayami?

  Nie zawsze celem naprawy lakierniczej jest gładki, pięknie lśniący lakier. Samochody przeznaczone do wypraw nie muszą być piękne, za to ich powłoki lakiernicze powinny być odporne na uszkodzenia i skutecznie chronić karoserię przed korozją. W …

  Czy powłoki lakierowe samochodów terenowych można naprawiać sprayami?

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się