System odsysania pyłów szlifierskich ważną częścią warsztatu lakierniczego

System odsysania pyłów szlifierskich ważną częścią warsztatu lakierniczego

Myśląc o budowie nowoczesnego, efektywnego i przyjaznego dla pracowników warsztatu lakierniczego nie można zapomnieć o odsysie pyłów szlifierskich. Najważniejszym jest fakt szkodliwości takich pyłów dla zdrowia. Ekonomiczny aspekt to oszczędność materiałów ściernych, redukcja czasu pracy, wyższa jakość naprawy. Przygotowanie powierzchni do lakierowania jest bardzo ważne w procesie naprawy i ma wpływ na jej końcowy efekt. A zapylenie na warsztacie bez wątpienia ma także wpływ na ilość wtrąceń w lakierze bezbarwnym. Jeżeli nawet kabina lakiernicza działa poprawnie i jest czysta to lakiernik kilka razy podczas procesu lakierownia z niej wychodzi i jest ryzyko wniesienia pyłu na kombinezonie. Usuwanie wtrąceń z lakieru bezbarwnego to kosztowna i czasochłonna operacja polerowania.

Rozwiązania odsysu pyłu szlifierskiego dobieramy w zależności od potrzeb i budżetu.

Mogą to być małe mobilne odsysacze dla jednego lub dwóch użytkowników. Mogą to być mobilne stanowiska robocze lub ramiona podłączone do odsysaczy.

Przy większej ilości stref przygotowawczych warto pomyśleć o centralnym odsysaczu, który jest odsysaczem bezworkowym, generuje wyższą siłę odsysu, jest cichy i co najważniejsze w zależności od modelu może obsłużyć od 2 do nawet 20 stanowisk szlifierskich.

Dla warsztatów mających do czynienia z obróbką paneli aluminiowych warto pamiętać o konieczności wydzielenia strefy Atex i odpowiednim doborem odsysacza lub co najmniej pre filtra i oczywiście antystatycznych węży odsysających. Wszystkie wspomniane rozwiązania wraz ze wsparciem projektowym są dostępne w ofercie firmy Rupes.

zoom

s145_app1

isometric

Zobacz również inne wątki z tej kategorii

Najnowszy numer czasopisma Lakiernik
Newsletter

Bądźmy w kontakcie Zapisz się do naszego Newslettera

Newsletter
Copyright (C) lakiernik.com.pl
Realizacja strony: Estymo
Wyjście
Przeiń na górę