AkzoNobel ogłasza, że z dniem 1 listopada 2022 r. nowym Dyrektorem Generalnym (CEO) firmy zostanie Gregoire Poux-Guillaume. Zastąpi on Thierry’ego Vanlanckera, którego kadencja dobiega końca. Pełni on funkcję Dyrektora Generalnego i Członka Zarządu AkzoNobel od 2017 roku.
Pochodzący z Francji Gregoire Poux-Guillaume (52 l.) jest międzynarodowym liderem biznesu. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w budowaniu skutecznych i rentownych firm
w wymagającym środowisku, przyspieszaniu rozwoju biznesu oraz poprawie marż. Wcześniej piastował m.in. stanowisko dyrektora generalnego Sulzer, dyrektora generalnego GE Grid Solutions (poprzednio Alstom Grid) i starszego dyrektora zarządzającego w CVC Capital Partners.
– Gregoire to doświadczony lider biznesu posiadający na swoim koncie osiągnięcia w rozwoju firm w tempie przekraczającym wzrost rynku i w budowaniu silnych zespołów. Dzięki jego doświadczeniu zyskamy cenną perspektywę pozwalającą nam dalej się rozwijać i osiągać dobre wyniki finansowe. Jesteśmy szczęśliwi i pewni, że znaleźliśmy dla AkzoNobel najlepszego kandydata, dzięki któremu zachowamy pozycję lidera w naszej branży. Jego doświadczenie zapewni nam cenną perspektywę, która pomoże w przyszłym rozwoju
i w wynikach finansowych. Nie mogę się już doczekać naszej współpracy – komentuje Nils Smedegaard Andersen, przewodniczący Rady Nadzorczej AkzoNobel.
– Czuję się zaszczycony tym, że rada nadzorcza AkzoNobel zdecydowała się powierzyć mi przewodzenie firmie na kolejnym etapie jej rozwoju – mówi Gregoire Poux-Guillaume. – AkzoNobel jest liderem w dziedzinie innowacyjnych i zrównoważonych produktów i rozwiązań. To prawdziwie globalna firma o dumnym dziedzictwie. Z niecierpliwością czekam, by poznać nowe koleżanki i kolegów, wraz z nimi kontynuować postępy poczynione w ostatnich latach.
Zarząd AkzoNobel dziękuje poprzedniemu Dyrektorowi Generalnemu, Thierry’emu Vanlanckerowi za lata jego oddania firmie i gratuluje sukcesów. Pod jego przewodnictwem, firma wyodrębniła ze swojej struktury dział Specialty Chemicals i w pełni skoncentrowała się na farbach i powłokach, stając się konkurencyjnym przedsiębiorstwem o wysokiej rentowności.
Gregoire Poux-Guillaume dołączy do AkzoNobel z dniem 1 października 2022 roku. Oficjalnie obejmie stanowisko 1 listopada. Jego powołanie do zarządu wymaga zgody akcjonariuszy
i znajdzie się w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, planowanego na wrzesień bieżącego roku.
***
O AkzoNobel
Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń. Więcej na Poland | AkzoNobel.
AkzoNobel ogłosił inwestycję o wartości 20 milionów euro w celu zwiększenia i poprawy produkcji w dwóch swoich zakładach we Francji. Docelowo jednostka w Pamiers przejmie produkcję zewnętrznych farb lotniczych na Europę od zakładu w USA. …
Już po raz czternasty we współpracy z redakcją „Forbes” Dun & Bradstreet Poland opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Wszystkie przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem „Diamentów Forbesa …
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego jeszcze pod koniec zeszłego roku opublikował projekt Rekomendacje dotyczących likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych. Mają zastąpić obecnie obowiązujące Wytyczne dotyczące likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych przyjęte 16 grudnia 2014 roku. Dokument …
Łączy dwie profesje, z których każda wymaga ogromnego zaangażowania. Szukając zajęcia, w którym brak monotonii, za to dostatek adrenaliny towarzyszącej ratunkowym akcjom – został strażakiem. Drugi fach miał – i to dosłownie – w rękach. …
Na początku jest drewno. Drewno jest kluczowe, musi być idealnie dobrane do tego, co z niego powstanie, mieć odpowiednią sztywność, odporność, a nawet zapach. Kiedy już trafi do produkcji, kluczowym staje się każdy kolejny element, …
Mogłaby uczyć przedmiotów artystycznych, ale szkolne obowiązki zniechęciły ją już na etapie praktyk. Nosiło ją. Szukała zajęcia i miejsca, w którym najlepiej by się odnalazła. Połączyła pasję malarską z fascynacją motoryzacją i wreszcie „dobiła do …
Prawidłowy dobór szybkości utwardzacza i rozcieńczalnika jest fundamentalny ze względu na możliwość dopasowania produktu panujących warunków otoczenia i wielkości naprawy, tak żeby możliwe było osiągnięcie najlepszego efektu końcowego. Przebieg procesu: I. Schnięcie fizyczne …