Nowa książka pt. BLACHARSTWO SAMOCHODOWE ukaże się jeszcze w tym roku!

Nowa książka pt. BLACHARSTWO SAMOCHODOWE ukaże się jeszcze w tym roku!

Pierwsza książka Bogusława Raatza poruszająca tematykę napraw karoserii została wydana w 2005 roku. W tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie zaszło wiele zmian dotyczących technologii i konstrukcji pojazdów, co w konsekwencji powoduje konieczność modernizacji technologii naprawczych. Aktualny poziom wiedzy wymaga uzupełnienia i uaktualnienia, co jest całkowicie naturalne. Każdy specjalista w danej dziedzinie wie, że podnoszenie kwalifikacji jest jak wejście na szczyt góry, z której widać dalsze szczyty, na które chce się wejść. Wiedza jest jednak kluczem do sukcesu, a proponowana przez nas książka „Blacharstwo Samochodowe” z pewnością pomoże w jego osiągnięciu. Bardzo ważne jest, że autor, w wyniku swoich ogromnych doświadczeń, postanowił, poza nowoczesnymi technologiami naprawczymi i diagnostycznymi, omówić techniki towarzyszące, takie jak spawalnictwo, geometria kół czy obróbka skrawaniem. Powstało w ten sposób kompleksowe opracowanie, stanowiące kompendium wiedzy fachowej o niespotykanej do tej pory zawartości. Jest to swego rodzaju „biblia” zarówno dla każdego, kto na co dzień pracuje w branży blacharsko-lakierniczej czy szeroko pojętej likwidacji szkód komunikacyjnych, ale i sporo wiedzy zawartej w książce może być pomocne osobom na początku swojej drogi czyli w nauczaniu zawodu. „Blacharstwo Samochodowe” to pierwsza część serii „Technologie Napraw Karoserii Samochodowej” i oznaczona jest jako TOM I. Planowane jest wydanie kolejnych części. Będą to: „Pomiędzy Blacharstwem a Lakiernictwem” oraz „Lakiernictwo Samochodowe”. Ma powstać również opracowanie na temat renowacji pojazdów zabytkowych i klasycznych. Poza wiedzą, zdjęciami, rysunkami oraz tabelami autor umieścił kody QR przekierowujące do interesujących materiałów filmowych oraz stron www. Gorąco polecamy tę książkę i uważamy, że powinna znaleźć się na półce u każdego fachowca w branży, nauczyciela zawodu oraz rzeczoznawcy.

  • tytuł: BLACHARSTWO SAMOCHODOWE
  • autor: Bogusław Raatz
  • szacowana ilość stron: ok 350
  • ponad 500 ilustracji
  • oprawa: twarda
  • rok wydania: 2020
  • wydawnictwo: RG MEDIA
  • ISBN 978-83-932610-2-4

Konstrukcja karoserii

Technologie produkcji, materiały konstrukcyjne oraz metody łączenia elementów karoserii.

Pomiary i diagnostyka karoserii

Pomiary są nieodłącznym elementem procesu naprawy karoserii samochodowej. Maja one wpływ zarówno na jakość jak i opłacalność procesu likwidacji szkody.

Naprawy główne

Pomimo zmian na rynku napraw nadal niezbędne jest posiadanie i stosowanie urządzeń naprawczych do napraw głównych karoserii.

Naprawy panelowe

Najbardziej powszechny rodzaj napraw karoserii początku przełomu wieków. Naprawa panelowa jest dla większości warsztatów podstawową usługą jaką wykonują.

Naprawy elementów aluminiowych

Elementy karoserii wykonane ze stopów aluminium są powszechnie stosowane w konstrukcji pojazdów. Ich naprawa to poważne wyzwanie dla warsztatu.

 

Naprawy tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne od dawna stanowią znaczącą część karoserii samochodowej i nierzadko zachodzi konieczność ich naprawy.

Nitowanie karoserii

Do niedawna w zasadzie nie było znane w warsztatch blacharskich. Dzisiaj technologia ta jest jednym z wyzwań jakim musi sprostać serwis napraw powypadkowych.

Klejenie, uszczelnianie i wymiana szyb

Klejenie jest jedną z nowszych technologii łączenia elementów karoserii. Uszczelnianie stanowi codzienną technikę zabezpieczania połączeń.


Podobnie jak nitowanie i klejenie, lutospawanie oraz spawanie aluminium, to ciągle nie do końca znana i prawidłowo stosowana technologia łączenia karoserii.Lutospawanie, spawanie aluminium

Zgrzewanie współczesnej karoserii

Materiały konstrukcyjne współczesnej karoserii wymagają stosowania zgrzewarek oporowych o bardzo wysokich parametrach pracy.

Zobacz również inne wątki z tej kategorii

Najnowszy numer czasopisma Lakiernik
Newsletter

Bądźmy w kontakcie Zapisz się do naszego Newslettera

Newsletter
Copyright (C) lakiernik.com.pl
Realizacja strony: Estymo
Wyjście
Przeiń na górę