Z tegorocznego raportu wynika, że kolory neutralne wciąż cieszą się dużą popularnością.
Firma Axalta Coating Systems , wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, opublikowała 70. doroczny Globalny Raport Popularności Kolorów. Wynika z niego, że w 2022 roku wciąż dominują kolory biały, czarny i szary. Raport po raz pierwszy opublikowano w 1953 r.; jest to najdłużej wydawana i najbardziej wszechstronna publikacja dotycząca trendów kolorystycznych.
„Współczesne kolory samochodów są bardziej żywe niż kiedykolwiek” – mówi Robert Schnell, Axalta Vice President, Global Sales & Product Management „W porównaniu do białych lakierów z lat 50. ubiegłego wieku, współczesne powłoki są jaśniejsze oraz dodatkowo lśnią za sprawą specjalnych efektów. Łącznie aż 82% samochodów jeżdżących dziś po drogach ma nadwozie w jednym z czterech kolorów: białym, czarnym, szarym lub srebrnym”.
Globalnie prym wciąż wiedzie biel (34% samochodów), z czego perłowa biel to 14%, a lakiery solidowe – 20%. Także nadwozia czarne (21% samochodów) lśnią za sprawą specjalnych drobinek w lakierze. Trzeci w kolejności szary (19%) również jest dostępny w różnych odcieniach i wykończeniach specjalnych. Co więcej, różne warianty niebieskiego (8%), czerwonego (5%) i zielonego (1%) wyróżniają się intensywnością, połyskiem oraz złożonymi efektami.
Raport Popularności kolorów jest dostępny online www.refinish.axalta.eu/color-popularity-report wraz z raportem na temat trendów kolorystycznych. Raporty tworzone przez ekspertów Axalta analizują historię oraz przyszłość kolorów w branży motoryzacyjnej. Obie publikacje zapewniają producentom OEM wnikliwe wnioski oraz informacje, dzięki którym mogą podejmować przemyślane decyzje dotyczące kolorów nadwozi.
Marzysz o otwarciu własnej lakierni, ale zniechęcają Cię skomplikowane przepisy? Ten artykuł jest dla Ciebie! …
Firma TROTON po raz 21. z rzędu została wyróżniona prestiżowym tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play”. To …
Proces lakierowania pozornie wydaje się prosty – bierzemy pistolet i rozpylamy lakier. Ale diabeł tkwi …