Rewolucyjne oprogramowanie, opracowane wspólnie przez dział farb proszkowych AkzoNobel
i coatingAI, wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc klientom usprawnić proces aplikacji
i zmniejszyć ich ślad węglowy.
Pierwsza w branży technologia o nazwie Flightpath optymalizuje ustawienia sprzętu w celu zmniejszenia liczby defektów i nadmiernego natryskiwania oraz zmniejszenia zużycia proszku – pomagając tym samym obniżyć koszty, uniknąć przeróbek oraz zaoszczędzić czas i energię.
Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji jest rozwijane od dwóch lat, a umowa na wyłączność została właśnie podpisana przez obie strony – które połączyły siły po tym, jak po raz pierwszy skrzyżowały się ich ścieżki podczas wyzwania start-upowego AkzoNobel Paint the Future w 2021 roku.
Rewolucyjne oprogramowanie, opracowane wspólnie przez dział farb proszkowych AkzoNobel i coatingAI, wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc klientom usprawnić proces aplikacjii zmniejszyć ich ślad węglowy.
Pierwsza w branży technologia o nazwie Flightpath optymalizuje ustawienia sprzętu w celu zmniejszenia liczby defektów i nadmiernego natryskiwania oraz zmniejszenia zużycia proszku – pomagając tym samym obniżyć koszty, uniknąć przeróbek oraz zaoszczędzić czas i energię.
Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji jest rozwijane od dwóch lat, a umowa na wyłączność została właśnie podpisana przez obie strony – które połączyły siły po tym, jak po raz pierwszy skrzyżowały się ich ścieżki podczas wyzwania start-upowego AkzoNobel Paint the Future w 2021 roku. bardziej zrównoważonego rozwoju w ich działalności, a to znacznie poprawi naszą zdolność do pomagania im w osiąganiu lepszych wyników – jednocześnie przyczyniając się do realizacji naszych własnych ambicji, czyli zmniejszenia o połowę emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości do 2030 roku”.
Marlon Boldrini, dyrektor generalny coatingAI, dodaje: „Współpraca z AkzoNobel pomogła przyspieszyć realizację naszej wizji od pierwszego dnia. Nasze rozwiązanie, zbudowane w oparciu o moc sztucznej inteligencji i wiedzę techniczną AkzoNobel, nie tylko zwiększy wydajność dla ich klientów, ale także przyczyni się do bardziej zrównoważonego rozwoju w branży farb proszkowych”.
Oprogramowanie umożliwia klientom optymalizację ustawień sprzętu, takich jak ruch pistoletu, i uzyskanie bardziej jednolitego, spójnego pokrycia z mniejszą liczbą wad – wszystko dzięki rekomendacjom opartym na sztucznej inteligencji. Oprogramowanie nie wymaga skomplikowanej integracji, a wraz ze zmieniającymi się warunkami stale dostosowuje zalecane parametry.
„Współpraca ze start-upem, takim jak coatingAI, który przesuwa granice, aby przekształcić branżę farb, oznacza, że możemy przyspieszyć naszą własną rewolucję w zakresie proszków i świadczyć usługi jak żadne inne”, dodaje Maassen van den Brink. „To najnowszy przykład tego, jak nieustannie wprowadzamy innowacje i szukamy nowych sposobów, aby oferować klientom najbardziej postępowe i zrównoważone rozwiązania”.
Na początku tego roku dział farb proszkowych firmy jako pierwszy w branży uruchomił ogólnodostępny kalkulator oszczędności energii online dla wszystkich użytkowników farb proszkowych. Pomaga klientom lepiej zrozumieć, w jaki sposób nawet wprowadzenie niewielkich zmian w procesie powlekania może mieć duży wpływ na zwiększenie efektywności energetycznej.
O firmie AkzoNobel
Dostarczamy zrównoważone i innowacyj
Firma TROTON po raz 21. z rzędu została wyróżniona prestiżowym tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play”. To …
Targi SEMA 2024, które odbyły się w dniach 5–8 listopada w Las Vegas, po raz …
Zakończyła się 27. edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play. Podczas Wielkiej Gali Finałowej 29 listopada br. …