• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

System wizyjny oceni jakość malowania karoserii

Dlatego też Ford Motor Company wprowadził w kilku swoich zakładach specjalny system wizyjny, który znacznie poprawia jakość Gołym okiem widać tylko efekty
Technologia wprowadzona przez Forda jest ogromnym krokiem do przodu w stosunku do poprzednich technik, kiedy to jakość malowania sprawdzało się zwykle gołym okiem. Precyzyjnej oceny nie można było dokonać w ten sposób, za to „gołym okiem” widać efekty małej rewolucji Forda – zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w zakładzie w Dearborn po zastosowaniu nowoczesnego systemu wizyjnego zadowolenie klientów wzrosło o 82%.
Optyka i technologia cyfrowa w służbie branży samochodowej
Nowa technologia polega na tym, że zestaw precyzyjnych kamer w ciągu 15 sekund wykonuje 3500 zdjęć, które są następnie składane w przestrzenny model. Ten porównywany jest z pozbawionym skaz i zanieczyszczeń wzorcem. Drobinki brudu mniejsze nawet od ziarnka soli są natychmiast wykrywane, a zanieczyszczony obszar podlega naprawie.
Oszczędza się w ten sposób przede wszystkim czas pracowników lakierni. Do tej pory jego 70% poświęcali oni na dokładne oglądanie pomalowanej karoserii i szukanie ewentualnych zanieczyszczeń. Czasem udawało im się coś znaleźć, czasem – nie. Obecnie, przy zastosowaniu nowoczesnych metod wizyjnych, w ciągu sekund będzie można z niemal 100-procentową pewnością stwierdzić, czy powłoka jest bez skazy, czy wymaga jeszcze poprawek.
Jak mówi Tom Dougan, kierownik projektu w firmie Ford, nowa technologia to doskonały przykład na zastosowanie optyki i technologii cyfrowej w przemyśle samochodowym. Dzięki nowoczesnym zdobyczom techniki Ford może zaoferować swoim klientom bez porównania lepszą jakość malowania. Żaden pyłek się nie ostanie!
Osiem lakierni do 2014
Nowoczesny system wykrywania zabrudzeń jest już stosowany w dwóch amerykańskich fabrykach Forda (w Dearborn i w Louisville) oraz w jednej hiszpańskiej (w Walencji). Wkrótce dołączą do nich zakład w Chicago, Oakville (Kanada) oraz kolejny w Louisville, zaś w przyszłym roku – fabryka w Flat Rock oraz w Claycomo w Stanach Zjednoczonych.
malowania. Wykorzystuje on precyzyjne kamery, którym nie umkną nawet drobiny niedostrzegalne gołym okiem.

Zobacz również

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x