Organizatorów lokalnych działań w programie Zaadoptuj rzekę podzielono na dwie grupy – placówki oświatowe i inne podmioty, takie jak samorządy, organizacje społeczne, firmy, instytucje. W kategorii konkursu – Najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody – jury przyznało nagrodę tylko dla placówki oświatowej – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach (woj. dolnośląskie) . W kategorii– Najciekawsze przeprowadzenie działań – przyznano nagrody Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sobkowie (woj. świętokrzyskie ) oraz Towarzystwu Przyjaciół Rzeki Łeby w Lęborku (woj. pomorskie) i Stowarzyszeniu Przyjaciół Białej Przemszy w Sławkowie (woj. śląskie). W kategorii – Współpraca i zaangażowanie największej liczby uczestników i podmiotów – nagrodzono Szkołę Podstawową nr 17 w Zielonej Górze (woj. wielkopolskie) oraz „Porozumienie dla Parsęty” (woj. zachodniopomorskie).
Członkiem założycielem „Porozumienia dla Parsęty” jest znany producent i dystrybutor materiałów lakierniczych firma Troton z Ząbrowa. Relacje z proekologicznych działań tej firmy często goszczą na naszych łamach
AkzoNobel i Grupa Cichy-Zasada, lider w polskim sektorze dealerskim, ogłaszają przedłużenie współpracy na kolejnych pięć …
Po sześciu latach przerwy powraca wyjątkowa akcja ekologiczna – Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty. Już 10 …
Niemal 200 marek i wystawców w 9 pawilonach wystawienniczych, ponad 20 premierowych modeli i nowych …