AkzoNobel wprowadza nowoczesne technologie, takie jak kabiny lakiernicze zasilane wodorem, szkolenia VR i cyfrowe narzędzia, do swoich globalnych Ośrodków Szkoleniowych dla branży motoryzacyjnej. Firma stawia na zrównoważony rozwój i przeciwdziałanie globalnemu niedoborowi wykwalifikowanej kadry.
AkzoNobel realizuje wielomilionowy program modernizacji sieci swoich Ośrodków Szkoleniowych dla Motoryzacji (ATC). Celem jest doskonalenie umiejętności lakierników, menedżerów warsztatów oraz inżynierów OEM w zakresie nowej generacji powłok i technologii, wspierając branżę w dążeniu do zrównoważonego rozwoju.
W pierwszej fazie projektu firma inwestuje 3 miliony euro w nowe obiekty oraz modernizację istniejących w Europie, Azji, Australii i Tajlandii. Program, rozpoczęty w tym roku, będzie kontynuowany do 2025 roku.
Ośrodki AkzoNobel będą szkolić rocznie ponad 300 specjalistów na każdym z obiektów, odpowiadając na globalny problem braku wykwalifikowanej kadry. Placówki te będą również promować bardziej zrównoważone podejście do napraw pojazdów, wyposażając warsztaty w najnowsze technologie, takie jak:
Nowoczesne technologie w ATC mają na celu spełnianie lokalnych wymogów biznesowych, środowiskowych i regulacyjnych. Przykładowo:
AkzoNobel wprowadza także technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), która umożliwia realistyczne szkolenie lakiernicze w symulowanym środowisku. To pozwala uczestnikom doskonalić umiejętności, korzystając z w pełni dostosowanego środowiska aplikacji farb. Dodatkowo ośrodki będą miejscem testowania nowych produktów, takich jak ekologiczne bazy wodne i zaawansowane systemy lakiernicze.
Obecnie AkzoNobel prowadzi ośrodki ATC w ponad 40 lokalizacjach na całym świecie, w tym w Europie, Ameryce Północnej, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oferta szkoleniowa obejmuje:
Patrick Bourguignon, Dyrektor Zarządzający AkzoNobel Automotive and Specialty Coatings, podkreśla znaczenie inwestycji:
„Przyszłość branży motoryzacyjnej wymaga lakierników, którzy doskonale znają najnowsze technologie i techniki. Inwestując w naszą globalną sieć ośrodków szkoleniowych, wspieramy warsztaty oraz całą branżę w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i przygotowujemy kadry na wyzwania przyszłości.
AkzoNobel, poprzez swoją globalną sieć ATC, łączy nowoczesne technologie, szkolenia i zrównoważony rozwój, redefiniując standardy w branży napraw pojazdów. Dzięki tym inwestycjom firma wspiera nie tylko rozwój talentów, ale także ekologiczne podejście do napraw lakierniczych.
materiały: https://www.sikkensvr.com/
Wydawca magazynu KAROSERIA przygotował okazjonalną, anglojęzyczną publikację dotyczącą rynku serwisowania i napraw pojazdów użytkowych. TRUCK …
Jubileuszowa 10. edycja, konferencji TOP automotive, odbyła się w dniach 25-27 września 2024 roku w …
Wykończenie karoserii samochodowej lakierem bezbarwnym upowszechniło się w motoryzacji pod koniec ubiegłego wieku. Zastosowanie tej …