Pasty polerskie świetnie wspomagają proces poprawiania wyglądu powierzchni karoserii samochodowej. Służą do korekty powłoki lakierniczej, usuwania uszkodzeń oraz nadawania połysku i ochrony. Przyjęło się, że w usuwaniu defektów stosuje się dwie metody: dwukrokową, w której najpierw używa się pasty polerskiej o silniejszych właściwościach ściernych, wycinających głębokie rysy, z użyciem twardszych aplikatorów. W drugim kroku używa się mleczka polerskiego, które ma zapewnić efekt estetyczny, taki jak usunięcie hologramów, czy nadanie blasku polerowanej powierzchni, do czego zwykle specjaliści stosują miękkie aplikatory, tzw. typu ‘finish’.
Skupmy się na pastach jednokrokowych, które łączą w sobie etapy polerowania i wykończenia w jednym procesie, zapewniając wygodę i efektywność. Bo choć przy bardzo głębokich rysach ta metoda może okazać się mniej skuteczna, na pewno jest zalecana w przypadku mniejszych zarysowań, szczególnie w sytuacjach wymagających szybkiego działania.
Aby sam proces polerowania przyniósł zadowalający efekt, powierzchnia z całą pewnością wymaga stosownego przygotowania. Oto kilka działań, które powinny go poprzedzić:
Efektywne użycie past polerskich wymaga staranności i przestrzegania określonych kroków przygotowawczych. Odpowiednie przygotowanie powierzchni samochodu, wybór właściwej pasty oraz akcesoriów polerskich pozwala uzyskać połyskującą powłokę lakieru, tworząc efekt lustra z głębią koloru. Dlatego przed przystąpieniem do procesu polerowania warto poświęcić czas na staranne przygotowanie, co przełoży się na trwały i imponujący efekt końcowy. Podobnie, jak w przypadku kosmetyków do mycia i odświeżania samochodu, źle dobrana technologia polerowania może wyrządzić wiele szkód.
Chcąc zachować jak najdłużej efekt polerowania, warto rozważyć korzystanie z myjni ręcznej lub zająć się pielęgnacją swoich czterech kółek samodzielnie. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziemy cieszyć się pięknym i lśniącym lakierem samochodowym przez wiele lat.
Niech blask będzie z Wami!
Kacper Wierzbicki
TROTON Dział Szkoleniowo-Techniczny
Brayt system polerski i kosmetyki samochodowe
Małgorzata i Marek Rębiś z Kołobrzegu uwielbiają podróże, ale na zorganizowanej wycieczce byli raz. Bo ...
Troton został uhonorowany kolejnym wyróżnieniem . Tym razem firma została nagrodzona brązowym medalem EcoVadis za ...
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie zmieniają oddanego do kasacji Opla Astrę w stylowego ...
Najczęstsze uszkodzenia elementów z tworzyw twardych – jak je rozpoznać i ocenić? Podstawowy materiał naprawczy …
Niektóre tapicerki wykończone są kolorowymi wzorami w postaci kresek lub prążków. Do takiego odwzorowania w …
W branży motoryzacyjnej oraz w wielu innych dziedzinach dbałość o detale ma kluczowe znaczenie. Zewnętrzne …