• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

Proces glinkowania – nowość w ofercie marki BRAYT

Proces glinkowania ma na celu oczyszczenie powłoki z zanieczyszczeń eksploatacyjnych, z procesu lakierniczego (odkurz), żywicy ,drzew itd.
Glinowanie nie usuwa większych zanieczyszczeń organicznych – tu konieczne jest użycie specjalnych preparatów czyszczących.
Musimy również pamiętać, że glinka najlepiej i najefektywniej pracuje po ogrzaniu w ciepłej wodzie lub temperaturą dłoni ( wcześniejsze jej „ugniecenie”).
Do glinkowania wykorzystujemy roztwór mydlany na bazie szarego mydła. Roztwór ten wspomaga bardzo skutecznie proces glinkowania. Na początku pracy daje się odczuć opór glinki w kontakcie z czyszczoną powierzchnią. Oznacza to, że glinka rozpoczęła proces zbierania zanieczyszczeń. W trakcie glinkowania powierzchnia czyszczona powinna się wygładzić i praca z glinką nie powinna sprawiać trudności. Oznaczać to będzie, że zabrudzony element został wyczyszczony. Proszę nie obawiać się używania lubrykantu ( roztworu mydlanego) – lepiej jest zaaplikować go więcej niż doprowadzić do pracy glinki „na sucho”.
Po zakończeniu procesu glinowania powierzchnia oczyszczona staje się delikatna, dająca się dużo łatwiej i lepiej polerować . Jest również przygotowana do nakładania preparatów zabezpieczających.
Taki sam efekt możemy uzyskać z pomocą krążka neoprenowego wykorzystując również roztwór mydlany.
Krążkiem możemy pracować ręcznie i mechanicznie z wykorzystaniem szlifierki oscylacyjnej, natomiast glinką tylko ręcznie. Proces glinkowania krążkiem przebiega w analogiczny sposób do tradycjonalnego użycia glinki, niemniej jest on bardziej efektywny i mniej czasochłonny.

Proces czyszczenia przy użyciu tradycyjniej glinki BRAYT

Zobacz również
  • AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze, kontynuując wprowadzanie skutecznych innowacji

    AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy. Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe …

    AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze, kontynuując wprowadzanie skutecznych innowacji
  • Zrównoważony rozwój: od modnego słowa do transformacyjnego modelu biznesowego

    Zrównoważony rozwój był kiedyś modnym hasłem, które pojawiało się w raportach rocznych i dawało akcjonariuszom poczucie, że firma, w której mają udziały, robi coś pozytywnego. Zrównoważony rozwój nie zawsze był zgodny ze strategią firmy; raczej …

    Zrównoważony rozwój: od modnego słowa do transformacyjnego modelu biznesowego
  • Zadbaj o samochód po zimie – czas na wiosenne porządki

    Każdy kierowca chce, aby samochód służył mu przez wiele lat, a  odpowiednia pielęgnacja auta to gwarancja nie tylko jego pięknego wyglądu, lecz także niezawodności i bezpieczeństwa. Według badania przeprowadzonego przez Panel Badawczy Ariadna  wynika, że …

    Zadbaj o samochód po zimie – czas na wiosenne porządki
  • Car wrapping , czyli lakier z metra

      Folia zamiast lakieru? Producenci folii i firmy oferujące usługi oklejania zachęcają do tej technologii argumentując, że jest to bardzo dobra metoda ochrony karoserii, a nawet może zastępować lakierowanie. Co warto wiedzieć o foliach samochodowych? …

    Car wrapping , czyli lakier z metra
  • Nowe inwestycje AkzoNobel w Europie i Azji

    W ostatnich miesiącach firma AkzoNobel podjęła szereg działań mających na celu wzmocnienie swojej pozycji w Pakistanie, Wietnamie, a także we Włoszech. Dzięki tym inwestycjom międzynarodowy producent farb i powłok proszkowych stanie się jeszcze silniejszym graczem …

    Nowe inwestycje AkzoNobel w Europie i Azji

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się
x