• Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • RSS
 • Mapa strony
Lakiernik

Kolejny przełom w lakiernictwie za sprawą polskiego producenta

Kolejny przełom w lakiernictwie za sprawą polskiego producenta

Przez ostatnie lata rynek lakierniczy przechodzi swoistą rewolucję. To, co jeszcze kilka lat temu było pomijalne teraz staje się priorytetem. O czym mowa? O zmianie postrzegania oszczędności w lakiernictwie.

Przypomnijmy sobie co było synonimem ekonomii? Oczywiście cena materiałów. Nie ważne jakie miał parametry, ważne że był tani. Taką filozofię stosowała większość małych i średnich warsztatów, ale pojawiała się też nawet w części ASO. Ostatnie lata to jednak duża dynamika zmian związana z rosnącymi kosztami naprawy, ale nie związanymi z samym materiałem. Coraz większą rolę zaczęły odgrywać koszty pracy, energii i czas.

Zacznijmy od czasu. Klient lakierni mocno zmienia swoje wymagania. Samochód staje się narzędziem pracy, które powinno na siebie zarabiać, a stojący w serwisie zwyczajnie nie pracuje. Samochód zastępczy jest z kolei kosztem dla ubezpieczyciela więc i on nalega na szybką realizację naprawy.

Koszty pracy rosną w dużym tempie i są związane z koniunkturą w gospodarce oraz deficytem fachowców. Silne rynki wysysają pracowników z Polski co przekłada się na walkę o fachowca, a ta generuje coraz wyższe wynagrodzenia.

Wreszcie niedoceniane do niedawna koszty energii. Właściciele warsztatów zaczęli zdawać sobie sprawę, że każda minuta pracy lakierni, każda minuta pracy kabiny to spore obciążenie finansowe, które znacząco wpływa na zamknięcie miesięcznego budżetu.

JAKIE JEST ANTIDOTUM NA POWYŻSZE ZMIANY?

Bardzo proste: innowacje zmierzające do skrócenia czasu naprawy bez uszczerbku dla jakości. Zrozumieli to wiodący producenci materiałów lakierniczych czego przykładem jest NOVOL – polski producent będący aktywnym nie tylko w kraju, ale też na kilku kontynentach. NOVOL oferujący prestiżową i kompletną technologię napraw lakierniczych pod marką Spectral wykonał olbrzymią pracę, aby stać się synonimem firmy kreującej rynek autorefinish. Ostatnie kilka lat pokazały, że polska firma może być jednym z kreatorów rynku i prekursorów nowych rozwiązań, wyprzedzając koncernową konkurencję.

Dziś Spectral oferuje doskonałe linie kolorystyczne: wodorozcieńczalny Spectral WAVE 2.0, który jest oceniany jako jeden najlepszych na rynku i rozcieńczalnikowy, przeznaczony głównie na rynki pozaunijne, najnowszej generacji Spectral BASE 2.0. Poza tym świetne podkłady i lakiery bezbarwne oraz pozostałe materiały uzupełniające zamykają szybką i bardzo dobrą jakościowo technologię naprawy.

Przed kilkoma laty NOVOL wprowadził na rynek lakier bezbarwny Spectral KLAR 565, który dzięki swojej innowacyjności stał się synonimem zmian w tym segmencie. Dziś oczywiście pojawili się naśladowcy, ale cały czas wśród wielu lakierników KLAR 565 uchodzi za  najlepszy lakier bezbarwny.

CZAS NA KOLEJNE NOWOŚCI

NOVOL z marką Spectral idzie za ciosem i wprowadza nowe produkty. Na początku roku pojawią się lakiery bezbarwne i podkłady przeznaczone do wymagających warsztatów. Jednak prawdziwym hitem powinien się okazać podkład Spectral UNDER 00-RACE, którego odbyła się podczas wrześniowych targów Automechanika we Frankfurcie.

race-tablica_cmyk

BESTSELER WCHODZI NA RYNEK

Spectral UNDER 00-RACE z pewnością okaże się prekursorem nowych rozwiązań w stosowaniu podkładów. Został opracowany przez laboratorium innowacyjne NOVOL z myślą o znacznym przyspieszeniu pracy. Poszukując rozwiązań optymalizujących proces naprawy, NOVOL sięgnął po żywice poliaspartanowe, co pozwoliło znacznie przyspieszyć proces schnięcia przy jednoczesnym utrzymaniu najlepszych parametrów. Spectral UNDER 00-RACE pozwala na szlifowanie już po 20 minutach przy dwóch warstwach podkładu w temperaturze pokojowej! Taka cecha znacznie przyspiesza naprawę. Nie trzeba już czekać do następnego dnia żeby kontynuować pracę. Wystarczy zastosować najnowszy podkład Spectral. Przy ekstremalnie szybkim schnięciu z krótkimi czasami odparowania między warstwami cechuje się niską lepkością natryskową przy bardzo wysokiej zawartości części stałych co daje dużą efektywność pracy. Do tego znakomita rozlewność i świetne wypełnienie gwarantują sukces rynkowy. Tak więc mamy do czynienia z prawdziwym przełomem bo skrócenie czasu schnięcia aż o 90%, skrócenie czasu aplikacji, gładka powierzchnia (mniejszy nakład pracy na szlifowanie) i bardzo duża wydajność dają pewność sukcesu.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt w świecie lakiernictwa nie przypuszczał, że NOVOL, polska firma, może tak bardzo przyczynić się do rozwoju najnowocześniejszych technologii w chemii samochodowej i stać się jednym z wiodących producentów innowacyjnych rozwiązań w tej branży. Tak się właśnie dzieje na naszych oczach.

foto_race_spectral

 

Zobacz również
 • Dochodzenie roszczeń od ubezpieczycieli – straty dla warsztatów blacharsko-lakierniczych

  Od czego zacząć dochodzenie roszczeń od ubezpieczycieli przy rozliczaniu szkód komunikacyjnych? Co zmienia reaktywacja Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej? Autorami tekstu są adwokat Paweł Kozłowski oraz radca prawny Paweł Tuzinek ze Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego. Od września 2016 roku …

  Dochodzenie roszczeń od ubezpieczycieli – straty dla warsztatów blacharsko-lakierniczych
 • Axalta gratuluje zespołowi Mercedes-AMG Petronas Motorsport kolejnego historycznego sezonu w F1

  Mercedes-AMG Petronas Motorsport zdobywa tytuł Mistrza Świata Konstruktorów Formuły 1   Axalta (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, gratuluje zespołowi Mercedes-AMG Petronas Motorsport zdobycia tytułu Mistrza Świata Konstruktorów F1 FIA*. Zespół zapewnił sobie tytuł …

  Axalta gratuluje zespołowi Mercedes-AMG Petronas Motorsport kolejnego historycznego sezonu w F1
 • Axalta otwiera największe na świecie centrum innowacji

  – Nowe globalne centrum badań i rozwoju nad lakierami i kolorami w Navy Yard (Filadelfia) ma powierzchnie 16 000 m2 – Ponad 200 inżynierów pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu lakierów i kolorów   Filadelfia, USA – 21 listopada 2018 r. – Axalta (NYSE: AXTA), …

  Axalta otwiera największe na świecie centrum innowacji
 • „Złota Lakiernia” 2018

  Złota Lakiernia to konkurs dla warsztatów blacharsko-lakierniczych, organizowany przez Polską Izbę Motoryzacji i Partnera Merytorycznego jakim jest BASF Coatings Services z marką Glasurit.   W tym roku konkurs (IV edycja) ma za zadanie wyróżnić najlepsze …

  „Złota Lakiernia” 2018
 • Biblioteka lakiernika- „Wybrane problemy projektowania i eksploatacji kabin lakierniczych”

  Książka zatytułowana „Wybrane problemy projektowania i eksploatacji kabin lakierniczych” autorstwa Piotr Nikończuka , stanowi monografię naukową, podsumowującą działalność badawczą rozwojową autora w tej tematyce. Zakres pracy dotyczy kabin lakierniczych dla branży naprawczej. Koncentruje się przede …

  Biblioteka lakiernika- „Wybrane problemy projektowania i eksploatacji kabin lakierniczych”

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie