• Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • RSS
 • Mapa strony
Lakiernik

Kolejny przełom w lakiernictwie za sprawą polskiego producenta

Kolejny przełom w lakiernictwie za sprawą polskiego producenta

Przez ostatnie lata rynek lakierniczy przechodzi swoistą rewolucję. To, co jeszcze kilka lat temu było pomijalne teraz staje się priorytetem. O czym mowa? O zmianie postrzegania oszczędności w lakiernictwie.

Przypomnijmy sobie co było synonimem ekonomii? Oczywiście cena materiałów. Nie ważne jakie miał parametry, ważne że był tani. Taką filozofię stosowała większość małych i średnich warsztatów, ale pojawiała się też nawet w części ASO. Ostatnie lata to jednak duża dynamika zmian związana z rosnącymi kosztami naprawy, ale nie związanymi z samym materiałem. Coraz większą rolę zaczęły odgrywać koszty pracy, energii i czas.

Zacznijmy od czasu. Klient lakierni mocno zmienia swoje wymagania. Samochód staje się narzędziem pracy, które powinno na siebie zarabiać, a stojący w serwisie zwyczajnie nie pracuje. Samochód zastępczy jest z kolei kosztem dla ubezpieczyciela więc i on nalega na szybką realizację naprawy.

Koszty pracy rosną w dużym tempie i są związane z koniunkturą w gospodarce oraz deficytem fachowców. Silne rynki wysysają pracowników z Polski co przekłada się na walkę o fachowca, a ta generuje coraz wyższe wynagrodzenia.

Wreszcie niedoceniane do niedawna koszty energii. Właściciele warsztatów zaczęli zdawać sobie sprawę, że każda minuta pracy lakierni, każda minuta pracy kabiny to spore obciążenie finansowe, które znacząco wpływa na zamknięcie miesięcznego budżetu.

JAKIE JEST ANTIDOTUM NA POWYŻSZE ZMIANY?

Bardzo proste: innowacje zmierzające do skrócenia czasu naprawy bez uszczerbku dla jakości. Zrozumieli to wiodący producenci materiałów lakierniczych czego przykładem jest NOVOL – polski producent będący aktywnym nie tylko w kraju, ale też na kilku kontynentach. NOVOL oferujący prestiżową i kompletną technologię napraw lakierniczych pod marką Spectral wykonał olbrzymią pracę, aby stać się synonimem firmy kreującej rynek autorefinish. Ostatnie kilka lat pokazały, że polska firma może być jednym z kreatorów rynku i prekursorów nowych rozwiązań, wyprzedzając koncernową konkurencję.

Dziś Spectral oferuje doskonałe linie kolorystyczne: wodorozcieńczalny Spectral WAVE 2.0, który jest oceniany jako jeden najlepszych na rynku i rozcieńczalnikowy, przeznaczony głównie na rynki pozaunijne, najnowszej generacji Spectral BASE 2.0. Poza tym świetne podkłady i lakiery bezbarwne oraz pozostałe materiały uzupełniające zamykają szybką i bardzo dobrą jakościowo technologię naprawy.

Przed kilkoma laty NOVOL wprowadził na rynek lakier bezbarwny Spectral KLAR 565, który dzięki swojej innowacyjności stał się synonimem zmian w tym segmencie. Dziś oczywiście pojawili się naśladowcy, ale cały czas wśród wielu lakierników KLAR 565 uchodzi za  najlepszy lakier bezbarwny.

CZAS NA KOLEJNE NOWOŚCI

NOVOL z marką Spectral idzie za ciosem i wprowadza nowe produkty. Na początku roku pojawią się lakiery bezbarwne i podkłady przeznaczone do wymagających warsztatów. Jednak prawdziwym hitem powinien się okazać podkład Spectral UNDER 00-RACE, którego odbyła się podczas wrześniowych targów Automechanika we Frankfurcie.

race-tablica_cmyk

BESTSELER WCHODZI NA RYNEK

Spectral UNDER 00-RACE z pewnością okaże się prekursorem nowych rozwiązań w stosowaniu podkładów. Został opracowany przez laboratorium innowacyjne NOVOL z myślą o znacznym przyspieszeniu pracy. Poszukując rozwiązań optymalizujących proces naprawy, NOVOL sięgnął po żywice poliaspartanowe, co pozwoliło znacznie przyspieszyć proces schnięcia przy jednoczesnym utrzymaniu najlepszych parametrów. Spectral UNDER 00-RACE pozwala na szlifowanie już po 20 minutach przy dwóch warstwach podkładu w temperaturze pokojowej! Taka cecha znacznie przyspiesza naprawę. Nie trzeba już czekać do następnego dnia żeby kontynuować pracę. Wystarczy zastosować najnowszy podkład Spectral. Przy ekstremalnie szybkim schnięciu z krótkimi czasami odparowania między warstwami cechuje się niską lepkością natryskową przy bardzo wysokiej zawartości części stałych co daje dużą efektywność pracy. Do tego znakomita rozlewność i świetne wypełnienie gwarantują sukces rynkowy. Tak więc mamy do czynienia z prawdziwym przełomem bo skrócenie czasu schnięcia aż o 90%, skrócenie czasu aplikacji, gładka powierzchnia (mniejszy nakład pracy na szlifowanie) i bardzo duża wydajność dają pewność sukcesu.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt w świecie lakiernictwa nie przypuszczał, że NOVOL, polska firma, może tak bardzo przyczynić się do rozwoju najnowocześniejszych technologii w chemii samochodowej i stać się jednym z wiodących producentów innowacyjnych rozwiązań w tej branży. Tak się właśnie dzieje na naszych oczach.

foto_race_spectral

 

Zobacz również
 • Kolor podnosi wartość samochodu

  Tokyo Motor Show, SEMA, Paris Show, Frankfurt Motor Show, Auto China to tylko kilka z wielkich imprez motoryzacyjnych. Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję podejrzeć najnowsze auta koncepcyjne, nowe technologie i rozwiązania, modelki oraz oczywiście nowe kolory …

  Kolor podnosi wartość samochodu
 • OCENA KOLORU TRADYCYJNA I NOWOCZESNA

  Słowo kolor poznaliśmy już na początku naszej edukacji i występuje w powszechnym użytku, można go jednak rozumieć na wiele sposobów. Dla chemików są to pigmenty, barwniki oraz inne podobne substancje. Fizycy natomiast definiując kolor, mierzą …

  OCENA KOLORU TRADYCYJNA I NOWOCZESNA
 • Dylematy wyboru?

  Ceny usług warsztatu lakierniczego muszą być optymalne zarówno dla warsztatu, jak i dla klientów. Przy kalkulacji kosztów duże znaczenie ma analiza zakupów materiałów lakierniczych które tworzą konkretne koszty. Jak połączyć ogień z wodą, czyli jak …

  Dylematy wyboru?
 • Nie takie trudne, jak myślisz

  Gradobicie często zaskakuje właściciela samochodu i powoduje rozliczne uszkodzenia powierzchni osłaniających konstrukcję pojazdu, zazwyczaj bez uszkodzenia powłok lakieru. Pytanie czy takie uszkodzenie można naprawić bez malowania całego samochodu? Każdy metal posiada określoną sprężystość oraz granicę …

  Nie takie trudne, jak myślisz
 • Race Clear Coat – wszechstronny lakier bezbarwny od Spies Hecker

  Nowy lakier Permasolid® HS Race Clear Coat 8700 marki Spies Hecker jest łatwy w użyciu, schnie bardzo szybko i zapewnia wyjątkowy połysk. Spies Hecker wprowadza na rynek Permasolid HS Race Clear Coat 8700 – szybkoschnący i niezawodny lakier …

  Race Clear Coat – wszechstronny lakier bezbarwny od Spies Hecker

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie