• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

Axalta przekazuje 50 000 euro na przedmioty STEM i ochronę środowiska w regionie EMEA

Axalta przekazuje 50 000 euro na przedmioty STEM i ochronę środowiska w regionie EMEA

W 2019 roku pracownicy Axalta z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki zebrali 50 000 euro na rzecz pięciu organizacji z tego regionu.

 

Bazylea – Szwajcaria – 13 lutego 2020 r. – Axalta (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, przekazała 50 000 euro na rzecz wspierania przedmiotów STEM (tzn. z zakresu nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki) oraz ochrony środowiska w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

 

Inicjatywa – zorganizowana pod nazwą Axalta in Motion – odbyła się we wrześniu 2019 r. i zachęcała pracowników z regionu EMEA do zarejestrowania jak największej liczby kroków w ciągu 24 godzin. Liczono zarówno kroki w pracy, jak i w domu. Nie obyło się bez lokalnych akcji promujących pracę zespołową i zwiększających liczbę kroków.

 

Po ukończeniu zadania wybrano losowo pięć krajowych oddziałów Axalta z regionu EMEA, które miały przekazać po 10 000 euro na rzecz organizacji wybranej przez pracowników, a także zaoferować jej swój czas w ramach wolontariatu. Oto kraje i wybrane organizacje:

  • Belgia: Natuurpunt to niezależna organizacja wolontariacka zajmująca się

ochroną zagrożonej i podatnej na zniszczenia fauny i flory we Flandrii.

  • Niemcy: Nabu NRW to organizacja wolontariacka zajmująca się ochroną przyrody w regionie Nadrenii Północnej-Westfalii.
  • Włochy: WWF to niezależna organizacja międzynarodowa zajmująca się ochroną środowiska naturalnego.
  • Szwajcaria: Pro Natura Basel wspiera projekty chroniące faunę i florę w Bazylei i okolicy.
  • Wielka Brytania: Szkoła Queen Mary’s Grammar School w brytyjskim Walsall wspiera studentów zainteresowanych przedmiotami STEM.

 

„Axalta wspiera programy ochrony środowiska na całym świecie promujące czystą wodę i powietrze oraz chroniące siedliska zwierząt. Dlatego też z ogromną radością przekazujemy środki tym pięciu organizacjom, które podzielają nasze poglądy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Wspieranie instytucji edukacyjnej skupiającej się na przedmiotach STEM to również kwestia kluczowa dla firmy, ponieważ nauki przyrodnicze i technologia stanowią fundament innowacyjności i rozwoju produkcji” – powiedział Yves Kerstens, Vice President i President Axalta na region EMEA.

 

Więcej informacji na temat firmy Axalta, jej inicjatyw oraz celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu znajdziesz na stronie www.axalta.pl.

 

 

 

 

O Axalta 

 

Axalta jest wiodącą światową firmą koncentrującą się wyłącznie na materiałach lakierniczych, która oferuje swoim klientom innowacyjne, kolorowe, piękne i niezawodne rozwiązania. Nasze lakiery przeznaczone są dla producentów samochodów, warsztatów renowacyjnych zajmujących się naprawą samochodów osobowych i dostawczych, dostawców silników elektrycznych i rurociągów oraz branży budowlanej i projektowane są z myślą o zapobieganiu korozji, zwiększaniu wydajności i zapewnianiu trwałości powlekanych powierzchni. Bazując na ponad 150 latach doświadczeń w branży lakierniczej, 14 000 pracowników firmy Axalta stale poszukuje sposobów, by jeszcze lepiej służyć ponad 100 000 klientów w 130 krajach, oferując im najlepsze systemy lakiernicze i techniki ich aplikacji. Więcej informacji na naszej stronie internetowej axalta.pl i na Twitterze @Axalta oraz na LinkedIn.

 

Zobacz również

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się