• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

Axalta Coating Systems pomaga w walce z rakiem

Axalta Coating Systems pomaga w walce z rakiem

Pracownicy Axalta Coating Systems, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, już ósmy rok z rzędu uczestniczyli w maratonie rowerowym na dystansie 1 000 km, zbierając środki dla Kom op tegen Kanker (KOTK) – najbardziej znanej belgijskiej organizacji charytatywnej na rzecz chorych na raka.

W wyścigu, rozgrywanym od 10 do 13 maja 2018 r., wzięły udział trzy zespoły. Każdego dnia pokonywały dystans 250 km, zaczynając i kończąc trasę w belgijskim mieście Mechelen

 

Kilka tygodni wcześniej, 18 marca, pracownicy firmy Axalta wzięli udział w inauguracyjnym biegu organizowanym przez organizacje KOTK. Bieg odbył się na terenie kampusu uniwersyteckiego Drie Eijken. Dystans 100km pokonało czterech pracowników firmy. Wyścig miał następującą formułę: pierwszy zawodnik rusza z linii startu i pokonuje łącznie 40 km. Po 10 km dołącza do niego kolejny zawodnik, który pokonuje 30 km. Po kolejnych 10 km dołącza trzeci, biegnący 20 km, a 10 km przed końcem do zespołu dołącza czwarta osoba. Na koniec cała czwórka przebiega linię mety.

 

Oba wyścigi oraz inne wydarzenia organizowane na przestrzeni roku umożliwiły pracownikom belgijskiego oddziału firmy Axalta zgromadzić 17 540 € na rzecz organizacji charytatywnej KOTK. Pieniądze zostaną przeznaczone na badania kliniczne, które pomogą poprawić rokowania i podnieść jakość życia pacjentów chorych na raka.

 

„Każdy z nas ma w swoim otoczeniu kogoś, kto chorował lub choruje na raka. Zebrana kwota świadczy o ogromnym zaangażowaniu zespołów. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych pracowników.” – mówi Herbert van der Donk, Axalta’s Plant Manager w Mechelen.

 

Axalta i niemal 1000 zespołów, które uczestniczyły w wyścigu kolarskim na dystansie 1000 km, oraz 200 zespołów zaangażowanych w bieg na dystansie 100 km, łącznie zebrały 5,462,500 Euro.

 

Więcej informacji na temat firmy Axalta można znaleźć na stronie www.axalta.pl. Szczegóły na temat maratonu rowerowego znajdują się na stronie www.1000km.be.

 

 

O Axalta Coating Systems

 

Axalta jest wiodącą światową firmą koncentrującą się wyłącznie na materiałach lakierniczych, która oferuje swoim klientom innowacyjne, kolorowe, piękne i niezawodne rozwiązania. Nasze lakiery przeznaczone są dla producentów samochodów, warsztatów renowacyjnych zajmujących się naprawą samochodów osobowych i dostawczych, dostawców silników elektrycznych i rurociągów oraz branży budowlanej i projektowane są z myślą o zapobieganiu korozji, zwiększaniu wydajności i zapewnianiu trwałości powlekanych powierzchni. Bazując na ponad 150 latach doświadczeń w branży lakierniczej, 13 300 pracowników firmy Axalta stale poszukuje sposobów, by jeszcze lepiej służyć ponad 100 000 klientów w 130 krajach, oferując im najlepsze systemy lakiernicze i techniki ich aplikacji. Więcej informacji na naszej stronie internetowej axalta.pl i na Twitterze @Axalta oraz na LinkedIn.

 

Zobacz również

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie