• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • RSS
  • Mapa strony
Lakiernik

AUTOSALON i AUTOSERWIS 2008 – najlepsze targi motoryzacyjne w sezonie

W dniach 10-12 października 2008 roku odbyła się dziewiętnasta edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych AUTOSALON i Targów Technik Motoryzacyjnych AUTOSERWIS 2008. Ofertę branży samochodowej na powierzchni 4000 m2 zaprezentowało ponad 70 wystawców – dealerów samochodów, importerów z branży skuterowej oraz producentów artykułów i akcesoriów motoryzacyjnych, m.in. części zamiennych, wyposażenia warsztatów naprawczych i wulkanizacyjnych, stacji obsługi, narzędzi, urządzeń diagnostycznych. Pomimo zmiany znaczenia targów branżowych polegającym głównie na zmniejszeniu zainteresowania zarówno wystawców jak i zwiedzających tegoroczna edycja AUTOSALONU & AUTOSERWISU w Katowicach może być uznana za najlepszą imprezę branżową w roku 2008. Przypomnieć bowiem należy, że w tym roku nie odbyły się targi motoryzacyjne TTM w Poznaniu, a ich kolejna edycja zaplanowana jest dopiero w maju 2009 roku. Tegoroczne Targi Autosalon i Autoserwis odwiedziła rekordowa liczba 10 tys. zwiedzających!
Na targach ogromnym zainteresowaniem cieszył się Żywy Warsztat Samochodowy przygotowany przez firmę HERKULES z Bydgoszczy wspólnie z firmą PRO-WEST. Przedstawiono na nim koncepcję przykładowego blacharskiego warsztatu samochodowego i proces nowoczesnej naprawy blacharskiej z naciskiem na naprawy profili zamkniętych (drzwi, maski, progi itp.) z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii oraz narzędzi. Prezentowane było działanie urządzeń do napraw panelowych firmy EZ-DENT, GYS, HERKULES oraz narzędzi i materiałów lakierniczych FESTOOL, SCHNEIDER, MIPA oraz innych. W odstępach godzinnych odbywały się pokazy nowoczesnych technologii napraw karoserii ściągając tłumy zwiedzających. Bardzo efektownie prezentowały się poszczególne pokazy jak i kompleksowa oferta przedstawiona na stoisku Żywego Warsztatu. Zaprezentowane zostały nowoczesne spottery blacharskie, lutospawarki do karoserii oraz najnowocześniejsza zgrzewarka wielofunkcyjna GYSPOT INVERTER BPLX. Jest absolutnie najlepsze urządzenie w swojej klasie umożliwiające prowadzenie prac blacharskich wszystkich rodzajów elementów karoseryjnych wykonanych ze stali zwykłych jak i stopowych. Podstawowe parametry t; prąd zgrzewania 13000A przy jednoczesnym nacisku elektrod 550daN.
Równolegle odbywała się Wystawa Samochodów Tuningowanych przyciągała uwagę pomysłowością i rozmachem zaaranżowanej ekspozycji. Po raz pierwszy na targach w Polsce można było zobaczyć nowy model myjki do kół Power Wash W – 450 – A. Szwedzka firma Drester AB, producent myjek do mycia kół przy wykorzystaniu granulatu tworzywowego i wody pod ciśnieniem wprowadza poprzez firmę „PROFIT” Romuald Lange najnowszy model myjki oznaczony W – 450 – A lub Drester Power Wash. Myjka oznaczona jako W – 450 – A została oficjalnie zaprezentowana na Targach Automechanika IAA 2008 we Frankfurcie n/Menem i całkowicie zastępuje dotychczasowy model oznaczony W – 350 – A.
Na targach Autosalon zwiedzający mogli również podziwiać jedyny w Polsce NASCAR – osobliwy samochód wyścigowy, przystosowany do bezpośredniej walki z konkurentami w specjalnych seriach wyścigowych. Swoją ofertę przedstawili śląscy dealerzy samochodów i skuterów. Nie zabrakło takich marek, jak Mazda, Subaru, Peugeot, Mercedes, Ford, Hummer, BMW, Mitsubishi.
Tradycyjnie już podczas targów odbył się IX Zlot Pojazdów Tuningowanych i XV Zlot Pojazdów Dziwnych. W ramach zlotów zorganizowano konkursy, w kategorii najładniejsza zabudowa otoczenia – auta na hali z wystawkami – 1 miejsce zajął biały Mercedes z zabudową stepową – Kuba Beltrani. W kategorii na najładniejsze auto zlotu wygrało czarne Audi 80. W kategorii na Najładniejsze Wnętrze zwycięzcą zostało czarne audi 80m – całe w białej skórze wyszyte haftem artystycznym – Sebo. W kategorii na najładniejszą komorę silnika wygrał Różowy garbus – silnik cały chromowany, klapa silnika z plexi – Pinkie. Z najładniejszej Zabudowy CA cieszył się właściciel Fiata Seicento – tegoroczny zwycięzca kategorii French & Italian Cars w zawodach Wojna Północ Południe – Cocos. A w kategorii najniższe auto zwyciężyło pomarańczowe Polo 86c – Radzio.
Podczas targów przeprowadzono konkurs na nazwę nowego modelu skutera elektrycznego, którego fundatorem była firma ATeS z Dąbrowy Górniczej. W losowaniu wzięło udział 500 wypełnionych kuponów, a zwycięzcą okazał się Andrzej Pułka z Sułkowic, który zaproponował nazwę „POLEK”.
W ramach targów jak co roku odbył się Zlot Caravaningu. Na spragnionych mocnych wrażeń czekał tor off-road przygotowany przez Klub Miłośników Samochodów Terenowych Silesia Park 4×4. Podczas wszystkich dni trwania targów odbyły się pokazy ratownictwa drogowego. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się seminaria warsztatowe poprowadzone przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Inżynierów Motoryzacji SIMP.

Zobacz również

Dodaj ogłoszenie

Dodaj ogłoszenie

Newsletter
Bądźmy w kontakcie
Zapisz się do naszego Newslettera
Zapisz się